Zaudēts zobs ir traģēdija

Ikviens, kuram jebkādu apstākļu dēļ dzīvē ir nācies zaudēt zobu, zina, ka tā ir milzīga traģēdija, kas var iedzīt izmisumā. It īpaši, ja zaudēts ir kāds no priekšpusē esošajiem zobiem, kur šo tūkumu nav iespējams noslēpt no apkārtējiem cilvēkiem. Arī man nesen nācās saskarties ar šādu situāciju, kad pēc piedalīšanās riteņbraukšanas sacensībās un neveiksmīga kritiena es zaudēju vienu no priekšējiem zobiem. 

Continue reading “Zaudēts zobs ir traģēdija”

Kā uzturēt savu sirdi veselu

Kardiologs ir tas ārsts, kuru šķietami apmeklē tikai veci cilvēki, kuriem ir sirds problēmas. Bet patiesībā kardiologs ik dienu strādā ar cilvēkiem dažādās vecuma grupās, jo problēmas ar sirds veselību nešķiro pēc vecuma un dzimuma, tās var būt gan bērniem, gan jauniem cilvēkiem, gan pusmūžā. Sirds veselībā lielu lomu spēlē iedzimtība, bet otrs nozīmīgais faktors ir dzīvesveids. Un šī sadaļa jau ir katra paša rokās.

Lūk, 4 galvenie faktori, kas kaitē sirds veselībai un kurus vajadzētu izskaust no ikdienas: 

Continue reading “Kā uzturēt savu sirdi veselu”

Kā rūpēties par ādu, ja ikdiena jāpavada telpās

Zināms, ka ādas veselību nelabvēlīgi var ietekmēt tas, ka pārāk daudz laika tiek pavadīts telpās. Tomēr, ja darbs un dzīvesveids ir tāds, ka nav iespējams šo līdzsvaru izmainīt, tad ir īpaši jāpiedomā pie soļiem, kā uzturēt savu ādu veselu, gādāt par tās labsajūtu. Lūk, daži ieteikumi, ko varat ievērot, lai uzlabotu gan ādas izskatu, gan pašsajūtu. Continue reading “Kā rūpēties par ādu, ja ikdiena jāpavada telpās”

Mantota vecvecāku māja – pārdot vai atjaunot?

 

Viens no nenovēršamiem dzīves ritumiem ir dzimšana un miršana. Ikviens no mums reiz mirs. Savas dzīves laikā ikvienam arī jāsastopas ar to, ka aiziet daudzi tuvinieki, kuri savu laiku jau nodzīvojuši. Kas paliek aiz katra no mums? Vairumam cilvēku tie ir bērni un arī lielāka vai mazāka manta, ko parasti arī atstāj nākamajām paaudzēm mantojumā. 

Mantojums – tas skan labi un vieš cerības uz kādiem materiāliem ieguvumiem. Tomēr ne vienmēr viss ir tik vienkārši, kā gribētos. Piemēram, es pats pirms kāda laika saskāros ar grūtu izvēli – ko darīt ar māju, kas pie manis nonākusi kā mantojums no vecvecākiem?

Continue reading “Mantota vecvecāku māja – pārdot vai atjaunot?”

Kā rīkoties, ja ir problemātiska āda

Ādas veselības problēmas ir samērā izplatītas, ar tām saskaras cilvēki dažādā vecumā – no zīdaiņiem līdz senioriem. Problēmas mēdz būt vieglākas, nopietnākas un pat pavisam smagas. Jāsaprot, ka ādas veselība vienmēr būs komplekss jautājums, jo tas ir orgāns, kurš reaģē gan uz to, kas notiek organisma iekšienē, gan uz to, kas notiek ārpus ķermeņa, apkārtējās vides faktoriem. Continue reading “Kā rīkoties, ja ir problemātiska āda”

Alerģija pret putekļu ērcīti – kādas pārmaiņas jāievieš mājoklī

Alerģijas nekad nav patīkama lieta, tās var pamatīgi sabojāt dzīvi un pazemināt tās kvalitāti. Labi, ka mūsdienu medicīna ir gājusi tik tālu, ka ar dažādiem testiem un metodēm iespējams noteikt, no kā tad īsti alerģija rodas. Tas attiecīgi dod iespēju koriģēt savu dzīvesveidu vai uzturu, lai izvairītos no alerģijas nepatīkamajiem faktoriem.

Alerģijas parasti izpaužas kā nepatīkami izsitumi uz ādas, nieze, var būt arī problēmas ar elpceļiem. Bieži vien pirmos alerģijas simptomus apskata dermatologs, jo vecāki pie viņiem atved bērnu, kuram ir izsitumi, sausa, niezoša āda. Dermatologs tad arī norāda, ka ir jāvēršas pie alergologa, lai meklētu iespējamo cēloni. Dermatologs arī sniedz noderīgu palīdzību, lai pacients varētu atbilstoši kopt ādu, uzlabot tās stāvokli un mazinātu diskomfortu. Continue reading “Alerģija pret putekļu ērcīti – kādas pārmaiņas jāievieš mājoklī”

Sapos savu mājokli un sevi pavasarim un vasarai

 

Pavasari jau var sajust gaisā un saskatīt kalendārā, jo tūlīt drošiem soļiem ieiesim marta mēnesī. Tas nozīmē, ka tiešā un pārnestā nozīmē jāsāk slaucīt projām visus ziemas laikā uzkrātos putekļus. Un tas attiecas ne tikai uz pavasara ģenerāltīrīšanu, bet arī savu ķermeni. Laiks par to parūpēties un sākt gatavot to pludmales sezonai. Par to visu tad arī parunāsim šajā rakstā. Lasi tālāk un iedvesmojies arī Tu! Continue reading “Sapos savu mājokli un sevi pavasarim un vasarai”

Kā kontaktlēcas var uzlabot Tavu dzīvi

Brilles vai kontaktlēcas? Ko izvēlies Tu? Ja līdz šim savai redzes korekcijai esi izvēlējies brilles, tad gribam pastāstīt par ieguvumiem, ko Tavā ikdienā varētu ienest kontaktlēcas.

Kontaktlēcas ir mūsdienīgs un efektīvs redzes korekcijas līdzeklis, kas apvieno izcilu redzes korekciju ar maksimālām ērtībām.

Dzīvo aktīvu dzīvesveidu!

No cik daudzām aktivitātēm un sportiskām nodarbēm Tu atsakies tikai tāpēc, ka ar brillēm to darīt nav ērti un droši? Jā, visticamāk, ka no daudzām. Lēcas ir ideāls risinājums tiem, kuri grib būt aktīvi un baudīt dzīvi, nedomājot par to, vai tas ir savienojams ar briļļu nēsāšanu.

Beidzot vari sākt skriet, spēlēt basketbolu, apmeklēt karatē nodarbības, darīt vienalga ko citu, ko vien vēlies, jo ne jau redzes korekcijas līdzeklim ir jānosaka, kādam būtu Tavam dzīvesveidam.

Aktīva ikdiena ir ieguvums gan ķermenim, gan prātam, jo tādā veidā ilgtermiņā tiek uzlabota veselība, notiek atbrīvošanās no stresa, noguruma, negatīvām emocijām.

Vairs nekādu saplēstu briļļu!

Ja Tu brilles nēsā jau kopš skolas laika, tad, visticamāk, Tavā kontā ir nevienas vien saplēstas brilles. Kas ar tām notiek? Tās nejauši nokrīt, kāds tām uzsēžas, pa nakti kaķis tās nogāž no skapīša utt. Ar brillēm var notikt visneiedomājamākās nelaimes. Trakākais jau ir tas, ka jaunas brilles izmaksā tiešām dārgi. It īpaši tad, ja ir vēlme nēsāt arī modernas un ērtas brilles.

Izvēloties kontaktlēcas, par to visu vari aizmirst. Nebūs nemitīgi jādomā, kur ir brilles, ka tik tās netiek traumētas. Lēcas pa dienu ir jums acīs, bet pa nakti tās tiek glabātas noslēgtā uzglabāšanas konteinerā. Ja izvēlies vienas dienas lēcas, tad par tām vispār nav jāsatraucas, jo pēc izņemšanas tās tiek izmestas atkritumos, bet nākamajā diienā ņemts jauns un sterils lēcu pāris no iepakojuma.

Neierobežo savu izskatu ar brillēm!

Tev patīk, kā izskaties ar brillēm? Visticamāk, ka esi vienkārši pieradis pie tā, ja brilles nēsā jau gadiem. Tojos īsajos brīžos, kad noņem brilles, liecies sev svešs cilvēks? Tā tam nevajadzētu būt, jo patiesībā jau tas ir Tavs dabas dotais izskats. Brilles tajā neietilpst. Un tām nevajadzētu diktēt to, kā Tu izskaties.

Nēsājot kontaktlēcas, Tev ir brīva izvēle veidot savu vizuālo tēlu tādu, kādu vien vēlies. Protams, ja brilles iederas izvēlētajā stilā un koptēlā, tad vari izmantot arī tās, bet, lai tā ir tava apzināta izvēle.

Laika apstākļi neietekmēs Tavu acu komfortu!

Lietus, aukstums, migla un citi laika apstākļi var ietekmēt to, cik labi redzi caur brillēm. Tās bieži aizsvīst, it īpaši, kad ienāc telpās no āra vai izej ārā. Tad vienmēr pa rokai vajadzīga briļļu tīrāmā lupatiņa, lai atgūtu skaidru skatu uz pasauli. Vai tas nav apgrūtinoši?

Kontaktlēcas un to sniegtā attēla kvalitāti laika apstākļi neietekmē. Vari pilnībā izbaudīt jebkuru gadalaiku jebkurā diennakts stundā.
Vai izdevās tevi ieinteresēt uzzināt vairāk par kontaktlēcām, to lietošanu un priekšrocībām? Ienāc https://www.lensor.eu/, uzzini vairāk un iegādājies savas jaunās lēcas!

Esi vesels savas ģimenes labā

Ģimene vairumam cilvēku ir pati svarīgākā lieta pasaulē. Ģimenes labā mēs darām visu, rūpējamies, skrienam, pelnām, gādājam. Vecāki saviem bērniem grib drošu vidi un ērtības, tāpēc sākotnējais īres dzīvoklītis tiek nomainīts pret savu dzīvokli vai māju, par ko tiek maksāta hipotēka. Tās ir lielas saistības un atbildība, ko pieaugušie uzņemas, lai savai ģimenei sagādātu mājvietu, kur visiem ir labi, kur pietiek vietas.

Rūpējoties par mīļajiem, bieži vien vecāki savas vajadzības atstāj otrajā plānā. Viņi pārsniedz savus spēku limitus, dara uz miega un brīvdienu rēķina. Ilgtermiņā tas var atstāt negatīvas sekas, kā arī iedragāt ģimenes attiecības, jo patiesībā bērni daudz vairāk novērtē kopā būšanu, sarunas, kopīgas brīvdienas. Bērni vēlas vecākus līdzās. Un tieši te ir risks, ka skrienot, tik daudz strādājot un dzīvojot stresā par to, kā nomaksāt hipoteku, cieš veselība. Var būt tā, ka veselībai tiek pievērsts nepiedodami maz uzmanības.

Vesels tētis un mamma ir labākā dāvana, ko pieaugušie var sniegt savai ģimenei, bērniem, jo tikai tad viņi var parūpēties, apgādāt un pasargāt no dzīves likstām. Tāpēc vecākiem ir pienākums bērnu priekšā rūpēties arī par savu veselību.

Regulāras profilaktiskās pārbaudes

Tas ir viens no vieglākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā būt soli priekšā slimībām. Vecāki ved bērnus uz regulārajām pābaudēm, vakcinē, uztraucas par katru aizdomīgo sīkumu, kas saistīts ar viņu veselību. Bet paši tajā laikā pat neatceras, kad bijuši pie ģimenes ārsta. Visas kaites tiek apārstētas ar kādu tabletīti no aptiekas. Vecākiem vajadzētu arī pašiem veikt visas regulārās veselības pārbaudes. Tas nozīmē ne tikai vizīti pie ģimenes ārsta, bet arī pie acu ārsta, zobārsta, ginekologa vai urologa. Noderēs arī tāda procedūra kā dzimumzīmju pārbaude, ja to ir daudz. Melanoma jeb ādas vēzis pēdējā laikā kļuvis ļoti izplatīts, dzimumzīmju pārbaude var palīdzēt to atklāt laikus un veiksmīgi ārstēt. Vairāk par dzimumzīmju pārbaudi un iespēju noņemt dzimumzīmes lasiet eraesthetic.lv.

Ja esi slims, atpūties, nevis strādā

Pieaugušajiem nereti ir pārspīlēta pienākuma apziņa, kas neļauj pat tad, kad piemeklējusi slimība, palikt mājās, atteikties no došanās uz darbu. Tā organisms tiek pakļauts nopietnai slodzei, kas var rezultēties arī ar nopietnākām kaitēm. Rūpes par sevi — tas nozīmē neignorēt organisma vajadzību atpūsties un slimot pareizi, palikt mājās pāris dienas.

Samazini stresa līmeni

Stress ir viens no lielākajiem veselības grāvējiem. Mūsdienās reti kurš pieaugušais no tā spēj izvairīties. Lai saudzētu savu veselību, ieteicams atrast veidus, kā samazināt stresa līmeni. Ne visu pasaules naudu nopelnīsiet, ne visus darbus padarīsiet. Jāatrod šis smalkais balanss starp darbu un atpūtu.

Bērnam droša piemājas teritorija

Tad, kad ģimenē ienāk bērni, vecāki nereti izvēlas dzīvokli nomainīt pret māju, lai nodrošinātu savām atvasēm lielāku brīvību, savu pagalmu, kur spēlēties. Tas ir pareizs un apsveicams solis, jo māja sniegs daudz ieguvumu visai ģimenei. Tomēr vecākiem arī jāatceras, ka lēmums pārcelties no dzīvokļa uz māju arī nes līdzi vairākas specifiskas lietas, par ko jāpadomā.

Piemājas teritorijas drošība un pielāgošana bērnu vajadzībām ir viena no tām. Kas tad jāņem vērā, apsaimniekojot savas mājas pagalmu? Kā šo vidi padarīt bērnam draudzīgu un drošu?

Norobežot pagalmu no ielas un brauktuves

Uz ikvienu māju ved ceļš. Visbiežāk salīdzinoši tuvu ir koplietošanas ceļš. Ja mājā ir bērni, tad noteikti jādomā, kā efektīvi norobežot pagalmu no šīs zonas, kas bērnam var būt pat ļoti bīstama. Spēlējoties pagalmā, viņš var izskriet uz ceļa pēc bumbas, aizskriet līdzi mājdzīvniekam, nokļūstot bīstamā situācijā. Atvērts pagalms arī ir kā aicinājums nelūgtiem viesiem. Lai bērns bez bažām varētu spēlēties pagalmā, vislabāk, ja ir kvalitatīva sēta un teritoriju vārti, ko mazāks bērns pats nevar atvērt.

Kvalitatīvi teritoriju vārti pasūtāmi pie Ripo-Baltic.

Ūdenstilpnes padarīt nepieejamas

Tik daudzas nelaimes ar bērniem notiek mājas pagalmā esošajās ūdenstilpnēs — baseinos, dīķos, strūklakās utt. Ja mājās ir mazi bērni, tad ir jādomā, kā norobežot ūdenstilpnes, lai viņi paši pie tām netiktu. Ja norobežot nav iespējams, tad jāgādā, lai bērns tās tuvumā neatrastos viens pats. Var pietikt ar dažām minūtēm, lai ūdens paņemtu bērna dzīvību.

Noderīgu informācija, kā pasargāt bērnu, lasiet šeit.

Pārliecināties, ka spēļu inventārs ir labā darba kārtībā

Viena no pagalma priekšrocībām ir iespēja ierīkot savu personīgo spēļu laukumu — smilšu kasti, slīdkalniņu, futbola laukumu vai kaut ko citu. Vecākiem jāpārliecinas, ka viss inventārs ir drošs, stabils, bez bojājumiem un atbilstošs bērna vecumam un spējām, lai nenāktos saskarties ar nepatīkamām traumām, ko bērns var gūt, atrodoties pagalmā.

Āra inventāru skar gan laika zobs, gan ietekmē laika apstākļi, tāpēc konstrukcijas pēc kāda laika var kļūt vārīgas, var rasties bojājumi. Ik pa laikam jāveic pārbaudes un vajadzības gadījumā remonts vai kādu iekārtu nomaiņa.

Bērnu aktivitātes zonas veidot pārskatāmā vietā

Vecāki ir priecīgi, ka droši var izlaist bērnus pagalmā, neesot ik mirkli līdzās. Mamma var mierīgi tikmēr gatavot vakariņas vai uzkopt. Dzīvoklī tas nav iespējams. Tā ir mājas priekšrocība. Tomēr labāk, ja bērnu spēļu un aktivitāšu zonas tiek ierīkotas tur, kur tās ir acu priekšā. Piemēram, pretī virtuves vai viesistabas logam, lai vecāki, darot savus darbus, ar acs kaktiņu redzētu bērnus. Tas sniegs sirdsmieru un arī ļaus laikus reaģēt bīstamās situācijās.