Kā rīkoties, ja ir problemātiska āda

Ādas veselības problēmas ir samērā izplatītas, ar tām saskaras cilvēki dažādā vecumā – no zīdaiņiem līdz senioriem. Problēmas mēdz būt vieglākas, nopietnākas un pat pavisam smagas. Jāsaprot, ka ādas veselība vienmēr būs komplekss jautājums, jo tas ir orgāns, kurš reaģē gan uz to, kas notiek organisma iekšienē, gan uz to, kas notiek ārpus ķermeņa, apkārtējās vides faktoriem. Continue reading “Kā rīkoties, ja ir problemātiska āda”

Alerģija pret putekļu ērcīti – kādas pārmaiņas jāievieš mājoklī

Alerģijas nekad nav patīkama lieta, tās var pamatīgi sabojāt dzīvi un pazemināt tās kvalitāti. Labi, ka mūsdienu medicīna ir gājusi tik tālu, ka ar dažādiem testiem un metodēm iespējams noteikt, no kā tad īsti alerģija rodas. Tas attiecīgi dod iespēju koriģēt savu dzīvesveidu vai uzturu, lai izvairītos no alerģijas nepatīkamajiem faktoriem.

Alerģijas parasti izpaužas kā nepatīkami izsitumi uz ādas, nieze, var būt arī problēmas ar elpceļiem. Bieži vien pirmos alerģijas simptomus apskata dermatologs, jo vecāki pie viņiem atved bērnu, kuram ir izsitumi, sausa, niezoša āda. Dermatologs tad arī norāda, ka ir jāvēršas pie alergologa, lai meklētu iespējamo cēloni. Dermatologs arī sniedz noderīgu palīdzību, lai pacients varētu atbilstoši kopt ādu, uzlabot tās stāvokli un mazinātu diskomfortu. Continue reading “Alerģija pret putekļu ērcīti – kādas pārmaiņas jāievieš mājoklī”

Sapos savu mājokli un sevi pavasarim un vasarai

 

Pavasari jau var sajust gaisā un saskatīt kalendārā, jo tūlīt drošiem soļiem ieiesim marta mēnesī. Tas nozīmē, ka tiešā un pārnestā nozīmē jāsāk slaucīt projām visus ziemas laikā uzkrātos putekļus. Un tas attiecas ne tikai uz pavasara ģenerāltīrīšanu, bet arī savu ķermeni. Laiks par to parūpēties un sākt gatavot to pludmales sezonai. Par to visu tad arī parunāsim šajā rakstā. Lasi tālāk un iedvesmojies arī Tu! Continue reading “Sapos savu mājokli un sevi pavasarim un vasarai”

Kā kontaktlēcas var uzlabot Tavu dzīvi

Brilles vai kontaktlēcas? Ko izvēlies Tu? Ja līdz šim savai redzes korekcijai esi izvēlējies brilles, tad gribam pastāstīt par ieguvumiem, ko Tavā ikdienā varētu ienest kontaktlēcas.

Kontaktlēcas ir mūsdienīgs un efektīvs redzes korekcijas līdzeklis, kas apvieno izcilu redzes korekciju ar maksimālām ērtībām.

Dzīvo aktīvu dzīvesveidu!

No cik daudzām aktivitātēm un sportiskām nodarbēm Tu atsakies tikai tāpēc, ka ar brillēm to darīt nav ērti un droši? Jā, visticamāk, ka no daudzām. Lēcas ir ideāls risinājums tiem, kuri grib būt aktīvi un baudīt dzīvi, nedomājot par to, vai tas ir savienojams ar briļļu nēsāšanu.

Beidzot vari sākt skriet, spēlēt basketbolu, apmeklēt karatē nodarbības, darīt vienalga ko citu, ko vien vēlies, jo ne jau redzes korekcijas līdzeklim ir jānosaka, kādam būtu Tavam dzīvesveidam.

Aktīva ikdiena ir ieguvums gan ķermenim, gan prātam, jo tādā veidā ilgtermiņā tiek uzlabota veselība, notiek atbrīvošanās no stresa, noguruma, negatīvām emocijām.

Vairs nekādu saplēstu briļļu!

Ja Tu brilles nēsā jau kopš skolas laika, tad, visticamāk, Tavā kontā ir nevienas vien saplēstas brilles. Kas ar tām notiek? Tās nejauši nokrīt, kāds tām uzsēžas, pa nakti kaķis tās nogāž no skapīša utt. Ar brillēm var notikt visneiedomājamākās nelaimes. Trakākais jau ir tas, ka jaunas brilles izmaksā tiešām dārgi. It īpaši tad, ja ir vēlme nēsāt arī modernas un ērtas brilles.

Izvēloties kontaktlēcas, par to visu vari aizmirst. Nebūs nemitīgi jādomā, kur ir brilles, ka tik tās netiek traumētas. Lēcas pa dienu ir jums acīs, bet pa nakti tās tiek glabātas noslēgtā uzglabāšanas konteinerā. Ja izvēlies vienas dienas lēcas, tad par tām vispār nav jāsatraucas, jo pēc izņemšanas tās tiek izmestas atkritumos, bet nākamajā diienā ņemts jauns un sterils lēcu pāris no iepakojuma.

Neierobežo savu izskatu ar brillēm!

Tev patīk, kā izskaties ar brillēm? Visticamāk, ka esi vienkārši pieradis pie tā, ja brilles nēsā jau gadiem. Tojos īsajos brīžos, kad noņem brilles, liecies sev svešs cilvēks? Tā tam nevajadzētu būt, jo patiesībā jau tas ir Tavs dabas dotais izskats. Brilles tajā neietilpst. Un tām nevajadzētu diktēt to, kā Tu izskaties.

Nēsājot kontaktlēcas, Tev ir brīva izvēle veidot savu vizuālo tēlu tādu, kādu vien vēlies. Protams, ja brilles iederas izvēlētajā stilā un koptēlā, tad vari izmantot arī tās, bet, lai tā ir tava apzināta izvēle.

Laika apstākļi neietekmēs Tavu acu komfortu!

Lietus, aukstums, migla un citi laika apstākļi var ietekmēt to, cik labi redzi caur brillēm. Tās bieži aizsvīst, it īpaši, kad ienāc telpās no āra vai izej ārā. Tad vienmēr pa rokai vajadzīga briļļu tīrāmā lupatiņa, lai atgūtu skaidru skatu uz pasauli. Vai tas nav apgrūtinoši?

Kontaktlēcas un to sniegtā attēla kvalitāti laika apstākļi neietekmē. Vari pilnībā izbaudīt jebkuru gadalaiku jebkurā diennakts stundā.
Vai izdevās tevi ieinteresēt uzzināt vairāk par kontaktlēcām, to lietošanu un priekšrocībām? Ienāc https://www.lensor.eu/, uzzini vairāk un iegādājies savas jaunās lēcas!

Esi vesels savas ģimenes labā

Ģimene vairumam cilvēku ir pati svarīgākā lieta pasaulē. Ģimenes labā mēs darām visu, rūpējamies, skrienam, pelnām, gādājam. Vecāki saviem bērniem grib drošu vidi un ērtības, tāpēc sākotnējais īres dzīvoklītis tiek nomainīts pret savu dzīvokli vai māju, par ko tiek maksāta hipotēka. Tās ir lielas saistības un atbildība, ko pieaugušie uzņemas, lai savai ģimenei sagādātu mājvietu, kur visiem ir labi, kur pietiek vietas.

Rūpējoties par mīļajiem, bieži vien vecāki savas vajadzības atstāj otrajā plānā. Viņi pārsniedz savus spēku limitus, dara uz miega un brīvdienu rēķina. Ilgtermiņā tas var atstāt negatīvas sekas, kā arī iedragāt ģimenes attiecības, jo patiesībā bērni daudz vairāk novērtē kopā būšanu, sarunas, kopīgas brīvdienas. Bērni vēlas vecākus līdzās. Un tieši te ir risks, ka skrienot, tik daudz strādājot un dzīvojot stresā par to, kā nomaksāt hipoteku, cieš veselība. Var būt tā, ka veselībai tiek pievērsts nepiedodami maz uzmanības.

Vesels tētis un mamma ir labākā dāvana, ko pieaugušie var sniegt savai ģimenei, bērniem, jo tikai tad viņi var parūpēties, apgādāt un pasargāt no dzīves likstām. Tāpēc vecākiem ir pienākums bērnu priekšā rūpēties arī par savu veselību.

Regulāras profilaktiskās pārbaudes

Tas ir viens no vieglākajiem un efektīvākajiem veidiem, kā būt soli priekšā slimībām. Vecāki ved bērnus uz regulārajām pābaudēm, vakcinē, uztraucas par katru aizdomīgo sīkumu, kas saistīts ar viņu veselību. Bet paši tajā laikā pat neatceras, kad bijuši pie ģimenes ārsta. Visas kaites tiek apārstētas ar kādu tabletīti no aptiekas. Vecākiem vajadzētu arī pašiem veikt visas regulārās veselības pārbaudes. Tas nozīmē ne tikai vizīti pie ģimenes ārsta, bet arī pie acu ārsta, zobārsta, ginekologa vai urologa. Noderēs arī tāda procedūra kā dzimumzīmju pārbaude, ja to ir daudz. Melanoma jeb ādas vēzis pēdējā laikā kļuvis ļoti izplatīts, dzimumzīmju pārbaude var palīdzēt to atklāt laikus un veiksmīgi ārstēt. Vairāk par dzimumzīmju pārbaudi un iespēju noņemt dzimumzīmes lasiet eraesthetic.lv.

Ja esi slims, atpūties, nevis strādā

Pieaugušajiem nereti ir pārspīlēta pienākuma apziņa, kas neļauj pat tad, kad piemeklējusi slimība, palikt mājās, atteikties no došanās uz darbu. Tā organisms tiek pakļauts nopietnai slodzei, kas var rezultēties arī ar nopietnākām kaitēm. Rūpes par sevi — tas nozīmē neignorēt organisma vajadzību atpūsties un slimot pareizi, palikt mājās pāris dienas.

Samazini stresa līmeni

Stress ir viens no lielākajiem veselības grāvējiem. Mūsdienās reti kurš pieaugušais no tā spēj izvairīties. Lai saudzētu savu veselību, ieteicams atrast veidus, kā samazināt stresa līmeni. Ne visu pasaules naudu nopelnīsiet, ne visus darbus padarīsiet. Jāatrod šis smalkais balanss starp darbu un atpūtu.

Bērnam droša piemājas teritorija

Tad, kad ģimenē ienāk bērni, vecāki nereti izvēlas dzīvokli nomainīt pret māju, lai nodrošinātu savām atvasēm lielāku brīvību, savu pagalmu, kur spēlēties. Tas ir pareizs un apsveicams solis, jo māja sniegs daudz ieguvumu visai ģimenei. Tomēr vecākiem arī jāatceras, ka lēmums pārcelties no dzīvokļa uz māju arī nes līdzi vairākas specifiskas lietas, par ko jāpadomā.

Piemājas teritorijas drošība un pielāgošana bērnu vajadzībām ir viena no tām. Kas tad jāņem vērā, apsaimniekojot savas mājas pagalmu? Kā šo vidi padarīt bērnam draudzīgu un drošu?

Norobežot pagalmu no ielas un brauktuves

Uz ikvienu māju ved ceļš. Visbiežāk salīdzinoši tuvu ir koplietošanas ceļš. Ja mājā ir bērni, tad noteikti jādomā, kā efektīvi norobežot pagalmu no šīs zonas, kas bērnam var būt pat ļoti bīstama. Spēlējoties pagalmā, viņš var izskriet uz ceļa pēc bumbas, aizskriet līdzi mājdzīvniekam, nokļūstot bīstamā situācijā. Atvērts pagalms arī ir kā aicinājums nelūgtiem viesiem. Lai bērns bez bažām varētu spēlēties pagalmā, vislabāk, ja ir kvalitatīva sēta un teritoriju vārti, ko mazāks bērns pats nevar atvērt.

Kvalitatīvi teritoriju vārti pasūtāmi pie Ripo-Baltic.

Ūdenstilpnes padarīt nepieejamas

Tik daudzas nelaimes ar bērniem notiek mājas pagalmā esošajās ūdenstilpnēs — baseinos, dīķos, strūklakās utt. Ja mājās ir mazi bērni, tad ir jādomā, kā norobežot ūdenstilpnes, lai viņi paši pie tām netiktu. Ja norobežot nav iespējams, tad jāgādā, lai bērns tās tuvumā neatrastos viens pats. Var pietikt ar dažām minūtēm, lai ūdens paņemtu bērna dzīvību.

Noderīgu informācija, kā pasargāt bērnu, lasiet šeit.

Pārliecināties, ka spēļu inventārs ir labā darba kārtībā

Viena no pagalma priekšrocībām ir iespēja ierīkot savu personīgo spēļu laukumu — smilšu kasti, slīdkalniņu, futbola laukumu vai kaut ko citu. Vecākiem jāpārliecinas, ka viss inventārs ir drošs, stabils, bez bojājumiem un atbilstošs bērna vecumam un spējām, lai nenāktos saskarties ar nepatīkamām traumām, ko bērns var gūt, atrodoties pagalmā.

Āra inventāru skar gan laika zobs, gan ietekmē laika apstākļi, tāpēc konstrukcijas pēc kāda laika var kļūt vārīgas, var rasties bojājumi. Ik pa laikam jāveic pārbaudes un vajadzības gadījumā remonts vai kādu iekārtu nomaiņa.

Bērnu aktivitātes zonas veidot pārskatāmā vietā

Vecāki ir priecīgi, ka droši var izlaist bērnus pagalmā, neesot ik mirkli līdzās. Mamma var mierīgi tikmēr gatavot vakariņas vai uzkopt. Dzīvoklī tas nav iespējams. Tā ir mājas priekšrocība. Tomēr labāk, ja bērnu spēļu un aktivitāšu zonas tiek ierīkotas tur, kur tās ir acu priekšā. Piemēram, pretī virtuves vai viesistabas logam, lai vecāki, darot savus darbus, ar acs kaktiņu redzētu bērnus. Tas sniegs sirdsmieru un arī ļaus laikus reaģēt bīstamās situācijās.

Veselība vai skaistums — kas svarīgāks?

Lai gan šādam jautājumam nevajadzētu radīt nekādas neskaidrības, jo atbilde ir loģiska, tomēr tik daudzās situācijas diemžēl tiek pieņemti lēmumi par labu skaistumam, nevis veselībai. Veselība ir kaut kas tāds netverams, uzreiz nesajūtams, arī sliktās sekas bieži vien nav uzreiz izbaudāmas. Tāpēc ir doma — kas gan tur traks, tā būs skaisti, izskatīšos labi. Bet, kā tas vēlāk var atspēlēties uz veselību, par to domāšu rītdien. Continue reading “Veselība vai skaistums — kas svarīgāks?”

Hipotekārais kredīts — lielā iespēja, bet arī liela atbildība

Tikt pie sava mājokļa mūsdienās nav viegli. Liela daļa cilvēku ilgstoši dzīvesvietu īrē. Ja nav mantojuma vai citu lielu ienākumu, tad iegādāties savu dzīvesvietu ir diezgan sarežģīti.

Viens no populārākajiem risinājumiem ir hipotekārais kredīts. Tā ir iespēja tikt pie sava mājokļa jau šodien, bet maskāt par to pa daļām vairāku gadu garumā. Tā savā ziņā ir tā pati īre, tikai nauda tiek mērķtiecīgi novirzīta jau sava mājokļa iegūšanai.

Hipotekārais kredīts

Pēc daudzu gadu īrēšanas jums nav nekā. Varat doties uz nākamo īres vietu. Bet šos gadus tādu pašu summu maksājot kā hipotēku, jau būs nomaksāta puse vai pat visa summa no mājokļa vērtības. Hipotekārais kredīts ir lielā iespēja padarīt savu dzīvi stabilāku, kā arī atstāt kaut ko nākamajām paaudzēm.

Lai iegūtu hipotekāro aizdevumu, ir jāatbilst vairākiem nosacījumiem, ko aizdevējs izvirza. Tas garantē, ka klients spēs savas līgumā noteiktās saistības īstenot.

Tāpēc ceļš uz hipotekāro kredītu ir jāsāk jau laicīgi, lai varētu izpildīt visus priekšnoteikumus. Kādus faktorus aizdevējs skatīsies pirms hipotekārā kredīta izsniegšanas:

  • ienākumu apjoms;
  • ienākumu regularitāte;
  • darba attiecības, to stabilitāte;
  • kredītvēsture;
  • ģimenes stāvoklis jeb cilvēku skaits mājsaimniecībā.

Aizdevējs izvērtē visus šos faktorus un pieņem lēmumu par hipotekārā kredīta piešķiršanu. Ja lēmums ir labvēlīgs, protams, ir iemesls priecāties un to pat nosvinēt, jo tas ir skaidrs, ka drīz varēsiet pārcelties uz savu jauno dzīvokli vai māju.

Tomēr nevajadzētu aizmirst, ka brīdī, kad uzlikts paraksts uz aizdevuma līguma, jūs arī esat uzņēmušies ilgtermiņa un ļoti nopietnas finansiālās saistības, kas turpmāk ietekmēs jebkuru finanšu lēmumu.

Naudas lietās ne vienmēr visu var saplānot un paredzēt. Protams, var nodrošināties pret negaidītām problēmām, bet reizēm dzīve piespēlē nepatīkamus brīžus. Ja ir sajūta un pat pamatoti iemesli domāt, ka spēja apmaksāt savu hipotekāro kredītu tiek apdraudēta, par risinājumiem jādomā laikus.

Hipotēkas pārkreditācija jeb refinansēšana ir viens no variantiem, kā risināt problēmu. Tādā veidā var samazināt kredītmaksājuma apjomu, arī mainīt kredīta atmaksas termiņu, varbūt pat iegūt izdevīgāku procentu likmi, kas ļauj ietaupīt. Pārkreditācija ļauj pārtraukt saistības ar vienu aizdevēju un pārcelt tās pie cita aizdevēja, kurš konkrētajā brīdī var piedāvāt izdevīgākus hipotekārā kredīta atmaksas nosacījumus. Savlaicīga pārkreditācija ir atbildīga rīcība.

Rūpes par māju un zīdaini — kā apvienot?

Pēc bērniņa piedzimšanas visbiežāk rūpes par viņu ikdienā uzņemas mamma, kura noformē bērna kopšanas atvaļinājumu. Lai gan rūpes par zīdaini jau tā ir pilna laika darbs, tomēr sievietei vēl ir jātiek galā ar visiem mājsaimniecības darbiem, jo viņa taču ir mājās!

Ģimenes locekļi bieži vien nemaz nesaprot, kas tad tur tāds, kāpēc nevar paspēt reizē ar zīdaiņa aprūpi izmazgāt grīdas, pagatavot maltīti un vēl citus neskaitāmi daudzos darbus, kas ir mājā.

Un sievietes to arī dara. Viņas to dara uz savas atpūtas, reizēm arī miega un veselā saprāta rēķina. Dienas režīms ar zīdaini jau tā ir ļoti saraustīts un trauksmains. Vecākiem par miegu, kas ilgāks par divām līdz trijām stundām, ir jāaizmirst uz ilgu laiku. Ja tādā režīmā mamma vēl katru mirkli, ko varētu veltīt snaudai, izmanto, lai mazgātu, gatavotu un aprūpētu citus mājiniekus, tas tiešām nav pret viņu godīgi.

Tad nav brīnums, ka sieviete ātri izdeg, viņu piemeklē pēcdzemdību depresija, viņa ir aizkaitināta, raudulīga, neapmierināta. To visu sevī pārņem arī zīdainis. Un sākas traks riņķa dancis, kas var iedzīt izmisumā visus mājiniekus.

Bet ko darīt?

mamma turot rokās bērnu runā pa telefonu un tajā pašā laikā arī tīra virtuvi

Atrast balansu.

Daļa no rūpēm par mājsaimniecību ir jāuzņemas arī citiem ģimenes locekļiem.

Kā arī jādala rūpes par zīdaini, tas nav 100% tikai mammas pienākums, lai gan viņa pašaizliedzīgi to dara.

Vēl var parūpēties, lai jaunajai māmiņai būtu dažādi atbalsta mehānismi, kas palīdz atvieglot ikdienu ar zīdaini un rūpes par mājsaimniecību.

Sadzīves tehnika, kas atvieglos mājas soli

  • Trauku mazgājamā mašīna
  • Grīdas uzkopšanas robots
  • Veļas mazgājamā mašīna ar žāvēšanas funkciju

Ja mājās ir vismaz šīs ierīces, mammai jau ir daudz vieglāka ikdiena, jo netīro veļu un traukus atliek tikai ielikt un izņemt. Nav jānoņemas ar trauku mazgāšanu, nav jāizkar mitrā veļa un atkal jānovāc. Bet robots garantēs, ka grīdas vienmēr ir tīras, kas mājā, kur ir zīdainis, ir patiešām svarīgi. Tas dod kaut nedaudz laika, ko veltīt atpūtai vai citām svarīgākām nodarbēm.

Piederumi, kas atvieglos mazuļa aprūpi

Arī bērnu preču veikalā var iegādāties lietas, kas ikdienu ar zīdaini un mājsaimniecību padarīs kaut nedaudz vieglāku.

Šūpuļkrēsls. Bērnu šūpuļkrēsls ir viena no tām lietām, kas mammai dos iespēju būt ar brīvākām rokām. Mazulis visu laiku vēlas komunikāciju ar mammu, kā arī mamma grib vienmēr uzmanīt mazuli. Šūpuļkrēsli ir domāti tieši tam, lai atvieglotu pieskatīšanu, jo bērns ir acu priekšā, bet rokas brīvas. Veikalos ir dažādi šūpuļkrēsli, tāpēc atliek izvēlēties to, kas šķiet piemērotāks. Pieejami šūpuļkrēsli ar vibrācijas funkciju, šūpuļkrēsli ar mūzikas funkciju, šūpuļkrēsli, kuriem ir dažādos augstumos regulējama atzveltnes daļa. Kā arī ir šūpuļkrēsli, kas apvieno visas šīs funkcijas.

Bērnu rācija. Tā palīdzēs sekot tam, kas notiek mazuļa miega laikā. Ja mājā ir vairāki stāvi, tad rācija palīdzēs mierīgi atstāt guļošo mazuli arī augšējā stāvā savā gultiņā. Pieejamas bērnu rācijas gan tikai ar skaņu, gan arī tādas, kas veic video novērošanu.

Sterilizators. Tā ir iekārta, kurā var bez pūlēm sterilizēt bērna aprūpē izmantojamās lietas, lai tās būtu higiēniskas. Sterilizēšana ar ierastajām metodēm var aizņemt daudz laika. Tas ir arī nogurdinoši, jo jāveic gandrīz katru dienu. Ja ir šāda ierīce, tas mammai tiešām aiztaupīs daudz laika un pūļu. Kā arī pasargās mazuli no saskarsmes ar nevēlamām baktērijām.

Ja jaunā māmiņa pati lūdz palīdzību, nosaka savas privātuma robežas un apzinās savas vajadzības, tad viņai ir daudz vieglāk, viņa var saņemt atbalstu no apkārtējiem. Tuviniekiem tas ir jāsaprot un arī jāparūpējas, lai atvieglotu māmiņas ikdienu.

Bērnam droša piemājas teritorija

Bieži vien mācāmies tikai no kļūdām. Tikai gribētos, ka tās nav tik sāpīgas un nepatīkamas. It īpaši, ja tas skar ne tikai pašu, bet arī bērnus. Par savas piemājas teritorijas drošību un piemērotību bērniem tā nopietni sākām domāt tikai tad, kad dēls, kuram tobrīd bija trīs gadi, pagalmā guva nopietnu traumu, krītot uz sejas. Toreiz jau mums vēl paveicās, jo tikām cauri ar šuvēm, bija arī jāapmeklē zobārstniecība, kur zobārsts izrāva divus zobus, tie bija bojāti. Ārsts teica, ka viss varēja beigties vēl daudz smagāk.

Pēc šī atgadījumā kādu laiku dēlu vispār nelaidām ārpus mājas spēlēties, bet skaidrs, ka nevaram viņu mūžīgi ierobežot. Vienīgais risinājums ir maksimāli nodrošināties pret to, ka viņš var gūt traumas. Tā kā mums ir diezgan plaša piemājas teritorija, tad vajadzēja daudz laika, pūļu un arī līdzekļu, lai panāktu, ka tā ir līdz pēdējam sīkumam pārdomāta un pielāgota bērnu drošības standartiem.

Spēļu laukums. Novācām veco spēļu laukumu, kas arī bija tā nelaimīgā notikuma zona. Tā vietā pie profesionāļiem pasūtījām jaunu spēļu laukumu ar vairākiem objektiem. Izvēlējāmies dārgāku variantu, bet ar pārliecību, ka laukumiņš būs tiešām drošs, izturīgs, īpaši piemērots mūsu bērnam, būs padomāts par visiem drošības aspektiem. Tā kā plānojām vēl bērnus, tad tā ir laba investīcija, jo kalpos ilgu laiku.

Bīstamo objektu norobežošana. Mazi bērni neprot pietiekami izvērtēt riskus, atpazīt briesmas, viņiem viss interesē. Tāpēc vajadzēja padomāt, lai nebūtu pieejami nekādi objekti, kur var gūt traumas, kas var būt bīstami. Tas attiecās uz ūdeni, instrumentu noliktavu, dārza ķimikālijām, elektrības mezgliem un citām vietām. Visur ierīkojām atslēgas, nožogojumus.

Nav iespējas izskriet uz ielas. Tā kā mūsu māja ir ielas malā un piemājas zonu no brauktuves norobežoja tikai nelieli apstādījumi, nolēmām, ka arī par šo jautājumu īpaši jāparūpējās. Ieguldījām naudu, lai uzstādītu kvalitatīvu žogu un vārtus, lai garantētu, ka bērns neizskries uz ielas.
Bērns un suns. Mums mājās ir arī suns. Kamēr puika bija mazs, viņš nekad ar suni divatā netika atstāts. Bet tagad, kad dēls jau ir lielāks, viņš grib pagalmā ar suni paspēlēties. Tomēr, dzirdot par gadījumiem, kad mājas mīluļi sakož bērnus vai pat nogalina, lika domāt, kā suni padarīt dēlam nekaitīgu, tāpēc pagalmā ierīkojām voljeru.