Aktuāli – kā pasargāt savu īpašumu

īpašums

Dzīvojam ļoti saspringtā laikmetā, kad jāceļas agri no rītiem, jāskrien uz darbu, vienmēr ir lērums darīšanu un nekad nav īsti laika. Citreiz pat nepamanām, kas notiek mūsu acu priekšā. Šādas situācijas mēdz izmantot ļaunprāši, zagļi. Kā pasargāt savu īpašumu no garnadžiem un kādi vēl draudi mums uzglūn?

Garnadžu trauksme

Sargieties no zagļiem, viņi savu amatu pieprot. Dažkārt cilvēki neievēro elementāras piesardzības normas, kas pasargātu īpašumu no uzbrukuma. Vēlreiz atgādinot, kādas tās ir:

  •       Durvis allaž turiet aizslēgtas, arī kas esat mājās;
  •       Pametot mājokli aizveriet visus logus;
  •       Regulāri apstaigājiet savu īpašumu un pārbaudiet, vai kaut kas neliecina par tuvojošos zādzību – bojāta sēta, slēdzenes utml.
  •       Ja jums ir sargsuns, pa nakti to palaidiet sētā;
  •       Automašīnu, arī ja tā novietota pagalmā, aiz sētas, jāaizslēdz un jāpieslēdz signalizācijai. Zagļi mašīnas izzog arī no privātmāju pagalmiem, tas vairs nav nekas jauns.

Signalizācijas jūsu drošībai un apsardzes pakalpojumi

Vienalga, vai dzīvojat dzīvoklī vai mājā, ir vērts pieslēgt signalizāciju un sadarboties ar kādu apsardzes kompāniju. Signalizācijām ir ļoti daudzi paveidi. Varat izvēlēties ne tikai tādu, kas ziņo par ielaušanos, bet arī tādas, kas paziņos par ugunsgrēku vai applūšanu. Signalizācijas tiek uzlabotas ik dienu un iespējams sevi un savu īpašumu pasargāt laicīgi, pirms radušās nopietnas sekas.

Kā tas darbojas?

Pieslēdzot signalizāciju tā tiks savienota ar centrālo apsardzes pulti firmā, ar kuru sadarbosieties. Tiklīdz jūsu mājās iedarbosies signalizācija, momentā pienāks signāls apsardzes ofisā, viņi nekavējoties zvanīs jūsu īpašumam tuvākajai apsardzes grupai un tā dosies apsekot objektu. Apsardzes mobilās grupas reaģēšanas laiks no brīža, kad tiek saņemts zvans par trauksmi, ir aptuveni 30 sekundes.

Jo tuvāk atradīsies apsardzes mobilā grupa, jo lielāka iespēja, ka zādzība tiks novērsta. Tas nozīmē, ka jums rūpīgi jāizvēlas firma, ar kuru sadarboties. Esiet vērīgi un pievērsiet uzmanību tam, kur izvietotas apsardzes grupas. Izvēlieties tādu, kas ir maksimāli tuvu jūsu īpašumam, lai reaģēšana būtu pēc iespējas ātrāka.

Dabai nepavēlēsi

Šobrīd aktuāla tēma ir plūdi Latgalē. Nodarītie postījumi ir milzīgi, nākamgad Latvijai draud “bada” gads dēļ bojā aizgājušajiem labības laukiem. Varētu celties cena miltiem un miltu izstrādājumiem, īpaši Latvijas maizei.

Šī situācija liek domāt par to, kā pasargāt savu īpašumu no dabas kataklizmām.

Ja jūsu īpašums atrodas vietā, kas regulāri applūst, tad līdzēt vairs neko daudz nevarēs. Par to jādomā iegādājoties īpašumu, jāapsver, vai tas neatrodas pārāk tuvu upei vai kādai citai ūdenstilpnei. Vislabākā lokācija – kalns, pakalnā celta māja nekad neapplūdīs. Agrāk senie latvieši savas mājas cēla kalnos, viņi zināja, ko dara!

Ja jums pie mājas ir lieli koki, apsveriet, vai nepastāv draudi tiem nolūzt lielā vējā vai iesperot zibenim. Koks var uzkrist uz mājas un nodarīt milzīgus zaudējumus! Ja šādi draudi pastāv, kokus nozāģējiet.

NĪ apdrošināšana

Dariet ko darīdami, apdrošiniet savu īpašumu. Tas būs kā garants, drošības spilvens, ja nu gadās kāda nelaime. Apdrošināšana ir kā lēzerepilācija – nodrošināšanās ar pozitīvu rezultātu uz ilgu laiku! (Lāzerepilācija Rīgā pieejama vairākās klīnikās. Lāzerepilācija ir populārs pakalpojums, kuru jau izvēlas simtiem sieviešu visā Latvijā).

Jeb kura Latvijā pieejamā apdrošināšanas kompānija piedāvā nekustamā īpašuma apdrošināšanu. Tās nav milzīgas, liekas izmaksas, kā daudzi uzskata. Mēneša maksājums par apdrošināšanu nebūt nav liels, tas nebūs robs jūsu budžetā, toties, ja notiks kāda kataklizma, jūs saņemsiet kompensāciju un varēsiet tikt galā ar bojājumiem vai zādzības sekām. Atcerieties apdrošināt arī savu auto un citas sev vērtīgas lietas!

Sargājiet savu īpašumu tāpat kā sevi pašu un savus tuvākos. Tas ir jūsu mājas!