Alerģija pret putekļu ērcīti – kādas pārmaiņas jāievieš mājoklī

Alerģijas nekad nav patīkama lieta, tās var pamatīgi sabojāt dzīvi un pazemināt tās kvalitāti. Labi, ka mūsdienu medicīna ir gājusi tik tālu, ka ar dažādiem testiem un metodēm iespējams noteikt, no kā tad īsti alerģija rodas. Tas attiecīgi dod iespēju koriģēt savu dzīvesveidu vai uzturu, lai izvairītos no alerģijas nepatīkamajiem faktoriem.

Alerģijas parasti izpaužas kā nepatīkami izsitumi uz ādas, nieze, var būt arī problēmas ar elpceļiem. Bieži vien pirmos alerģijas simptomus apskata dermatologs, jo vecāki pie viņiem atved bērnu, kuram ir izsitumi, sausa, niezoša āda. Dermatologs tad arī norāda, ka ir jāvēršas pie alergologa, lai meklētu iespējamo cēloni. Dermatologs arī sniedz noderīgu palīdzību, lai pacients varētu atbilstoši kopt ādu, uzlabot tās stāvokli un mazinātu diskomfortu.

Jāatgādina, ka jebkuras negaidītas un aizdomīgas izpausmes uz ādas ir iemesls, lai apmeklētu dermatologu un noskaidrotu iespējamos problēmu iemeslus, kas ādas simptomu gadījumā var būt dažādi. Uzzini par 5 gadījumiem, kad noteikti jāapmeklē dermatologs: http://www.la.lv/5-situacijas-kad-vajadzetu-apmeklet-dermatologu.

Bet atgriežamies pie alerģijām. Viena no nepatīkamākajām un sarežģītākajām diagnozēm, ko ārsts var noteikt, ir alerģija pret putekļu ērcīti. Ar to pēdējos gados saskaras arvien vairāk bērnu.

Alerģija pret putekļu ērcīti – komplicēta un grūti risināma

Ja ir alerģija pret kādu konkrētu pārtikas produktu, tad to var izslēgt no uztura. Bet putekļu ērcīte dzīvo apkārtējā vidē visdažādākajās vietās. Un ir gandrīz neiespējami pilnībā no tās izvairīties. Lielākoties ar skrupulozu darbu var situāciju uzlabot, bet ne pilnībā izskaust. Vairums ieteikumu, ko saņem vecāki, kuru bērnam noteikta alerģija pret putekļu ērcīti, ir saistīti ar pārmaiņām viņu mājoklī.

Ko mainīt mājoklī, ja ir alerģija no putekļu ērcītes

  • Jāatbrīvojas no paklājiem, bieziem aizkariem, vilnas segām, dekoratīviem spilveniem, mīkstajām mantiņām un citām lietām, kas uzkrāj putekļus un ir grūti tīrāmas.
  • Dūnu un vilnas segas un spilvenus jānomaina pret sintepona segām un spilveniem.
  • Mājas uzkopšanai jāizmanto putekļu sūcējs ar HEPA filtru.
  • Grāmatas un avīzes jātur aiz stikla vai kastēs, lai brīvi nekrājas putekļi.
  • Gultasveļa regulāri jāmazgā temperatūrā virs 60 grādiem, jo tajā putekļu ērcītes iet bojā.
  • Mīkstās mantas var ievietot saldētavā uz diennakti, lai putekļu ērcītes ietu bojā.
  • Katru dienu mājā jāveic mitrā uzkopšana.
  • Pēc iespējas mazāk mājā vajadzētu mīkstās mēbeles, labāk izvēlēties tādas, kas ir ar gludu virsmu, viegli kopjamas un tīrāmas.
  • Telpas regulāri jāvēdina un jārūpējas, lai būtu optimāls gaisa mitrums.

Tomēr pat tad, ja rūpīgi tiek veikti visi šie ieteikumi, putekļu alerģiju un tās izpausmes iespējams mazināt tikai daļēji, tāpēc vienmēr paralēli ir arī jādomā gan par medikamentozu ārstēšanu, gan jātur pa rokai zāles, lai novērstu akūta lēkmes.