Darbi, ko mājā labāk darīt vasarā

māja-vasara

Vasara ir piemērotākais laiks, lai apmīļotu un apčubinātu savu māju. Tam ir gan pateicīgi laika apstākļi, gan parasti vairumam cilvēku ir atvaļinājums, kad var izbrīvēt vairāk laika saimnieciskiem darbiem. Piedāvājam sarakstu ar darbiem, ko labāk ieplānot tieši vasaras mēnešiem.

Kosmētiskais un arī lielāks remonts

Lielāku vai mazāku remontdarbu veikšana vienmēr saistās ar netīrību, nekārtību, putekļiem un citiem apgrūtinājumiem, kas jāpacieš zināmu laiku. Ja vēlaties veikt kosmētisku remontu vai arī mājai nepieciešams nopietnāks remonts, tad labāk to ieplānot tieši vasarā, jo tad būs vieglāk uzkopt un vēdināt pēc remontdarbiem, kā arī varēs iznest ārā mēbeles vai kaut ko citu, kas traucē. Starpcitu, mīkstajām mēbelēm kārtīga saules pelde pat nāks par labu, jo tas palīdzēs atbrīvoties no putekļu ērcītēm, varēs arī ērti veikt mēbeļu tīrīšanu, ko tik bieži nemaz neveicam. Vasarā remondarbu laikā var pat nakšņot ārpus mājas teltī vai dārza mājiņā, ja mājā tas šķiet apgrūtinoši.

Apkures iekārtas un dūmvada apkope

Vasara arī ir īstais laiks, kad ķerties klāt apkures sistēmai, kas aukstajos mēnešos tiek intensīvi izmantota. Noteikti ir jāveic apkures iekārtas tīrīšana un tās tehniskā stāvokļa novērtēšana. Obligāti jāapseko un jāiztīra arī dūmvadi, kas apkures sezonas laikā ir uzkrājuši gana daudz netīrumu. Labāk, ja dūmvadi tiek atstāti skursteņslauķa ziņā, bet, ja pašiem ir vajadzīgais aprīkojums un iemaņas, tad var tikt galā saviem spēkiem. Gadījumā, ja dūmvadi ir novecojuši un nedroši, tad vasara ir piemērots laiks to nomaiņai vai uzlabošanai. Izturīgus materiālus šim darbam atradīsiet pie rgj.lv.

Bēniņu un pagraba tīrīšana

Reti kurā mājā nebūs tādu telpu, kur tiek salikts viss nevajadzīgais, tas, kas kaut kad gan jau noderēs utt. Parasti tie ir bēniņi un pagrabi. Vasara ir labs laiks, lai šajās vietās ielaistu gaisu un gaismu. Izkrāmējiet visu, iznesiet pagalmā un bez nožēlas atbrīvojieties no visa nevajadzīgā, vecā, bojātā. Lietas varat atdot citiem, ziedot, pārdot vai vienkārši izmest, bet izmantojiet labāko sezonu, kad savu māju padarīt tīrāku un patīkamāku. Jo mazāk krāmu mājā būs, jo tā pašiem šķitīs patīkamāka. Kā arī tas ievērojami uzlabos ēkas ugunsdrošību.

Telpu interjera maiņa

Vasara un saule ievērojami uzlabo cilvēku garastāvokli un skatījumu uz dzīvi, tāpēc tā ir lieliska iedvesma, ko izmantot, lai mājā nomainītu vai uzlabotu interjeru. Kaut ko nomainiet, ienesiet krāsas, dzīvību, jaunas lietas, padariet vidi, kurā dzīvojat, tiešām patīkamu. Ne vienmēr šādas pārmaiņas prasīs daudz naudas, var pietikt tikai ar dažiem pareiziem akcentiem vai nelielu kosmētisko remontu, lai mājas interjers pārvērstos līdz nepazīšanai.