Dzīvot kā Holivudas slavenībām

holivud

Droši vien, ka gandrīz katrs būs kādreiz domājis par to, kā dzīvo Holivudas zvaigznes, un nedaudz apskaudis. Arī es, kad skatos žurnālus vai ziņas internetā, kur stāstīts par īpašumiem un milzu mājām, kas pieder šiem cilvēkiem. Tas šķiet kaut kas neaptverams. Miljoniem vērti īpašumi, kuros jāstaigā pusi dienas, lai vispār otru atrastu, var pat dzīvot vienā mājā ar kādu cilvēku, bet nekad ar viņu nesatikties. Tur ir daudzas guļamistabas, baseini, katrai istabai klāt vannasistaba, istabas, kas domātas tikai drēbēm un apaviem.

Parastam cilvēkam, kurš katru dienu iet uz savu darbu un saņem vidējo algu valstī, kaut kas tāds ir tikai tāls sapnis. Nu, vienīgais cerību stariņš vēl var būt laimests loterijā, tad varētu iegādāties kādu milzu īpašumu Jūrmalā un sajusties kā vietējā mēroga zvaigzne.

Dzīve bez rūpēm un pienākumiem

Kāda tad diez ir dzīve tāda milzu savrupnamā, kur ir kalpotāji, visas iespējamās ērtības, plašums, viss izgatavots no augstākās kvalitātes materiāliem? Droši vien ļoti patīkami, ka nav nekādu rūpju un pienākumu, var atpūsties un baudīt dzīvi. Gan traukus kāds novāc, gan maltīti pagatavo, gan to lielo platību uzkopj.

Pie laba jau laikam ātri pierod. Skaidrs, ka patiesībā jau tā ir tāda pārspīlēšana, jo cilvēkam taču nav tas viss nepieciešams. Tikpat ērti varētu dzīvot trīs reizes mazākā īpašumā. Bet, ja jau ir tik daudz naudas, tad kāpēc gan nepirkt? Tas ir gaumes jautājums.

Ir jau arī tādas slavenības, kas nemaz tā neizrādās ar savu bagātību, dzīvo daudz pieticīgāk, līdzekļus tērē apdomīgi, domā par nākotni, iegulda bērnos, nodarbojas ar labdarību.

Kur un kā dzīvo bagātie cilvēki Latvijā?

Kur tad īpašumus izvēlas Latvijas slavenie un bagātie? Tā noteikti ir Jūrmala, Baltezers, Sigulda un citas vietas, ko var uzskatīt par ekskluzīvām dzīves vietām. Tāpat ir vēl dažādi privātmāju ciemati ar slēgtu teritoriju, kur īpašumi ir ar augstu vērtību. Tur var atļauties dzīvot tikai tie, kuriem ir gana daudz naudas. Joprojām daudziem patīk Rīgas klusais centrs un daži citi elitārāki rajoni, kur ir dārgi un skaisti īpašumi, skaista apkārtne.

Un nav retums, kad slavenības izvēlas dzīvot gan pilsētas tuvuma, gan uztur vēl arī īpašumu kaut kur tālāk laukos, lai būtu kur patverties, kad gribas klusumu un mieru.

Nauda sniedz daudz priekšrocību

Saka jau, ka laimi par naudu nevar nopirkt, tomēr es domāju, ka kaut ko, kas ir ļoti tuvu laimei, var gan nopirkt. Jo var iegūt sirdmieru, stabilitāti, drošību par nākotni, var nodrošināt sev labus apstākļus, izcilu veselības aprūpi, labāko pārtiku, izslēgt dažādus stresa faktorus, bērniem sniegt labāko izglītību, veltīt viņiem vairāk laika, jo nav jāskrien vairākos darbos, lai nodrošinātu iztiku. Nauda pat var dot labu izskatu, jo ir pieejama plastiskā ķirurģija, kas izlabos to, kas sevī nepatīk.

Protams, ka ne katram liktenis ir lēmis nopelnīt miljonus. Tie ir cilvēki, kuriem dzīvē ir paveicies nokļūt īstajā vietā un laikā, viņi izmantojuši iespēju, ko dzīve piespēlējusi. Cits visu mūžu var apzinīgi stradāt, bet tā arī neko vairāk par iztikšanu nenopelnīs. Bet vai tāpēc dzīves beigās viens būs laimīgāks kā otrs? Es tā nedomāju, jo tad kad atskatāmies uz savu dzīvi, vērtējam emocijas, cilvēkus, kas mums apkārt. Un tās ir lietas, kas var būt neatkarīgi no summas bankas kontā.

Arī bagātie raud. To taču zina katrs. Atliek palasīt tenkas no slavenību dzīves. Naudai ir arī tumšais vilinājums, kas vājāku cilvēku var iedzīt postā. Tāpēc daudziem nauda ir arī gana nopietns pārbaudījums viņa dvēselei.