Īpašuma labiekārtošana

Lai kur jūs arī nedzīvotu – mājā vai dzīvoklī, vienmēr aktuāla tēma katram nekustamā īpašuma īpašniekam ir sava īpašuma labiekārtošana.

Ar īpašuma labiekārtošanu var saprast gan vizuālo, gan tehnisko iekārtojumu. Piemēram – mājas vai dzīvokļa dizains, dārzs, parks, tāpat tehniskie darbi, piemēram, kanalizācijas ierīkošana, grāvja vai dīķa izrakšana.

darza-planosanaVēlos savai zemei apkārt žogu

Ja esat iegādājies zemes gabalu, kurā plānojat pamazām uzsākt būvdarbus, jūs, iespējams, vēlēsieties sākumā savu īpašumu iežogot. Žogs skaidri norādīs īpašuma robežas, tāpat atturēs nepiederošas personas no īpašuma apciemošanas. Kas zina, iespējams iepriekš šeit pāri devās makšķernieki uz tuvāko ezeru vai bija izveidota kāda stirnu taka.

Uzreiz jāsaka, ka žoga uzstādīšana pavisam noteikti būs dārgs pasākums. Viss atkarīgs no tā, kādu žogu vēlaties – pagaidu vai uzreiz “pamatīgu” ar betona stabiem. Vēlams jau savlaicīgi veikt cenu aptaujas un interesēties pie šī pakalpojuma sniedzējiem par izmaksām un iespējamām atlaidēm. Dažkārt iespējams dabūt dāvanas no uzņēmumiem, piemēram, pērkot žogu ar visu uzstādīšanu dāvanā saņemsiet vārtus.

Kā pagaidu variants derētu arī pagaidu žogs. Tomēr padomājiet labi, vai tas galu galā nesanāks dārgāk? Jo tad būs jāuzstāda un jāiegādājas gan pagaidu žogs, gan pēcāk īstais.

Vēlos izrakt dīķi

Izrakt dīķi – izklausās tik vienkārši. Bet šis ir kārtējais sarežģītais un gana dārgais process. Dīķis jums izmaksās maz tikai tādā gadījumā, ja taisāties to rakt ar savām rokām un lāpstu. Citos gadījumos jums nāksies nolīgt eskavatoru, kura īres cena stundā ir diezgan kosmiska. Lieki piebilst, ka viņš strādās ne vienu stundu vien…

“Pirms ķerties pie dīķa rakšanas, zemes īpašniekam nepieciešams iecerēto darbību saskaņot ar vietējo pašvaldību un saņemt citu iestāžu atļaujas. To nepieciešamība ir atkarīga gan no iecerētā dīķa izmēriem, gan rakšanas rezultātā iegūtā materiāla tilpuma un tā realizēšanas mērķiem.” – tā paredz likums, nesakiet, ka netikāt brīdināti.

Ja izraksiet dīķi uz savu galvu neziņojot par to vietējai pašvaldībai – dabūsiet pa mizu. Šogad Ziemassvētku vecītis atnesīs nevis dāvanas, bet žagarus. Bet, ja nopietni, var iedzīvoties diezgan nopietnā naudas sodā. Jau izraktu dīķi būs grūtāk saskaņot ar pašvaldību nekā plānu pirms tā rakšanas.

Kad kaimiņi nav nekādas “Dieva dāvanas”

Arī dzīvokļu īpašniekiem šad tad var nākties pasvīst. Ja dzīvoklis ir jūsu īpašumā, tad tajā jādzīvo. Vēl jo vairāk, ja esat ieguldījis darbu un līdzekļus, lai dzīvoklis būtu patiešām mājīgs un paredzēts uz mūžu, nevis tikai uz pāris gadiem. Ko darīt, ja kaimiņi pagadījušies nejēgas? Trokšņi, skaļa mūzika, cigarešu dūmi? Ja sarunas ar kaimiņiem nepalīdz, jāveic dzīvokļa labiekārtošanas darbi, lai novērstu kaimiņu izraisītās nepilnības.

Ja traucē trokšņi, var nākties padarīt sienas biezākas. Tāpat pret sliktu smaku dzīvoklī var palīdzēt ventilācijas sistēmas uzlabošana. Šādos gadījumos šķiet – es taču varēju dzīvot tāpat, ja ne tie kaimiņi…

Tomēr jāsaka, ka situācijas dzīvē ir dažādas. Var gadīties slikti kaimiņi arī privātā īpašumā. Ko iesākt, ja dzīvojat savā mājā jau pāris gadus, kad pēkšņi blakus esošo zemes gabalu iegādājas lauksaimnieks un izdomā celt cūku fermu? Lūk, sāpīgs piemērs! Tas vien brīdinājums – izvēlieties nekustamo īpašumu ar prātu. Jūs nekad nevarat paredzēt, kas notiks ar apkārt esošo zemi pēc pāris gadiem.

Katrā ziņā nekustamā īpašuma labiekārtošana ir nepieciešama. Kaut vai savas istabas tapešu pārlīmēšana – arī tā ir LABiekārtošana. Iekārtojiet savu dzīves telpu tā, lai patīkami atgriezties mājās.