Īpašums var būt glābiņš finansiāli grūtā situācijā

nekustamajs ipasums

 

Katram cilvēkam dzīvē ir melnās un baltās svītras. Kādu laiku viss sokas, veicas, ir sajūta, ka veiksme pavada ik uz soļa. Un tā ir lieliska sajūta. Bet baltā svīta var jebkurā brīdī nomainīties pret melno, kad nebūšanas nāk viena pēc otras. Kad šķiet, ka sliktāk jau nevar būt, uzrodas vēl kāda problēma, kas situāciju sakāpina līdz galējībai.

Melnā svītra dzīvē var būt tiešām nopietns pārbaudījums. Tāpēc ir ļoti labi, ja paši jau esam parūpējušies par dažādiem drošības spilveniem. Tie var būt naudas iekrājumi, veselības un īpašuma apdrošināšana. Tas ir ļoti būtiski gadījumā, ja ir kredītsaistības, ja ģimenē ir nepilngadīgie, kuri no jums ir atkarīgi.

Lai grūtās situācijās pavisam netiktu izsists pamats zemā kājām, tad jau tajā laikā, kad ir stabilitāte un pietiekami ienākumi, jāpadomā par iespējām, kā nodrošināties, ja nu tomēr pienāk tā melnā svītra dzīvē.

Īpašums kā kredīta ķīla

Arī nekustamais īpašums ir labs drošības garants, kas var kalpot dažādiem mērķiem situācijās, kad nav citu risinājumu. Biežākais veids, kā savā labā izmantot nekustamo īpašumu, ir tā ieķīlāšana, lai varētu saņemt naudas aizdevumu. Daudzas nepatikšanas un nepatīkamas situācijas lielākoties saistās ar naudu.

Piemēram, vajadzīgi līdzekļi steidzamam remontam vai ārstēšanai, varbūt notikusi kāda cita nelaime, kas īsā laika prasa lielus naudas līdzekļus. Tad nekustamais īpašums var būt noderīgs instruments, kā manevrēt ar līdzekļiem. Pret šādu ķīlu var saņemt aizdevumu, kas atbilst īpašuma tirgus vērtībai un aizņēmēja maksātspējai.

Kad vairs nevar samaksāt kredītus

Latvijā viena no tipiskākajām situācijām, kas saistāma ar melno svītru cilvēku dzīvēs, ir nespēja pildīt savas kredītsaistības. Darba zaudējums vai kādas citas problēmas liedz iegūt līdzekļus, ar kuriem segt kredītmaksājumus. Te arvien biežāk izmantots risinājums ir kredītu apvienošana, kas ļauj atvieglot slogu. Tas gan nekur nepazūd, bet tiek pārstrukturēts, lai atbilstu tā brīža iespējām, neapdraudot pamatvajadzību nodrošināšanu. Kredītu apvienošana ļauj izbeigt visas esošās kredītsaistība, bet vietā iegūt vienu jaunu aizdevumu, kas ir ar saprotamu un optimālu maksājumu lielumu un atmaksas termiņu.

Kredītu apvienošana palīdz izvairīties no kredītu piedziņas, kredītvēstures sabojāšanas un pat īpašumu atsavināšanas. Tāpēc kredītu apvienošana jāveic laikus, lai situāciju paspētu saprātīgi atrisināt. Kredītu apvienošana visbiežāk tiek veikta pret nekustamā īpašuma ķīlu. Un te savs īpašums ir ļoti noderīgs instruments, ko izmantot.

Ja ir pārliecība, ka varēs pildīt savas saistības pret aizdevēju, tad nav riska zaudēt īpašumu. Piemēram, Latvijas Hipotēka piedāvā ļoti izdevīgus kredītu apvienošanas nosacījums, tāpēc šis ir viens no uzticamākajiem un biežāk izvēlētajiem kredītu apvienotājiem gan privātpersonām, gan uzņēmumiem.

Veselības jautājumi nav atliekami

Gadījums no dzīves, kad kredīts pret īpašuma ķīlu bija kā glābiņš akūtā situācijā.

Aina ir sieviete pusmūža, ar trīs bērniem pusaudžiem, ir šķīrusies, strādā divos darbos un kaut kā savek galus kopā. Bet dzīves smagums ir nospiedis viņu tādā situācija, kad veselības problēmas noliek slimība gultā.

Ainai ultrasonogrāfija atklāta audzēju, bet situācija bija specifiska. Vajadzēja rīkoties ātri. Un valsts atbalsts šajā procesā bija tikai daļējs. Bet Aina nepadevās, jo zināja, ka neviens cits par bērniem neparūpēsies. Un viņai varēja vēl būt priekša skaista un gana ilga dzīve. Bet ātri vajadzēja naudu, lai tiktu veikta ne tikai ultrasonogrāfija, bet arī citas svarīgas diagnostikas metodes, ļaujot atrast labāko ārstniecības veidu.

Viņa dzīvoja vecāku atstātajā dzīvoklī, kas tagad piederēja viņai. Dzīvoklis tika ieķīlāts, lai saņemtu aizdevumu, ko izmantot ārstniecībai. Labi, ka Aina saņēma arī slimības pabalstu. Tāpēc varēja kaut kā iztikt. Jau pēc dažiem mēnešiem ārstēšanās deva labus rezultātus. Pēc pus gada Aina bija sveika un vesela. Ja toreiz nebūtu iespējas rīkoties uzreiz, dabūt visas manipulācijas un medikamentus, tad…

Nauda, kas nepieciešama ārstniecībai, ir steidzama vajadzība, tāpēc jāizmanto visas iespējas, jo mums taču nav nekā dārgāka par dzīvību un veselību. Tikai vesels cilvēks var strādāt, pelnīt, rūpēties par saviem tuviniekiem.