Izvēloties dzīvi laukos, jārēķinās ar zināmiem apgrūtinājumiem

dzīve laukos

Nav noslēpums, ka pēdējos gados ir tendence — ģimenes no pilsētām izlemj pārcelties uz mazpilsētām un arī kārtīgiem laukiem. Tam par iemeslu ir vēlme tikt projām no lielpilsētas burzmas, iegūt veselīgu un patīkamu vidi, kur audzināt bērnus, varbūt arī īstenot kādu biznesa ideju. Jaunie cilvēki tagad vēlas nodarboties ar lauksaimniecību, kaut ko radīt ar savām rokām, kļūt par mājražotājiem, kuri paši var noteikt savu laiku, vairāk pievērsties ģimenei. Pilsētas dzīves ritmā tas ir daudz grūtāk izdarāms.

Idillei ir arī otra puse

Tas viss izklausās tiešām pasakaini. Atliek tikai tikt galā ar īpašuma jautājumiem. Ja pilsētā mājvieta tiek nevis īrēta, bet jau pieder, tad jātiek galā ar pārdošanu. Un tad jāsameklē piemērots īpašums ārpus pilsētas. Kamēr skatās bildītes un lasa sludinājumus, viss izskatās daudz labāk. Tomēr tad, kad patiešām sākat apskatīt īpašumus, ir skaidrs, ka viss nebūs tik vienkārši.

Mājas ir jau savu piedzīvojušas, tās nav ideālā stāvoklī, katrai var būt kādas problēmas, var kaut kas patikt, nepatikt. Tāpēc nākas izvērtēt lielu informācijas kopumu, lai saprastu, kura ir labākā izvēle. Pēc tam, kad īpašums iegādāts un esat gatavi visu dzīvi pārcelt uz jauno mājvietu, tikai tad reāli nāksies sastapties ar dažādiem pārbaudījumiem.

Veikals nav aiz stūra

Pilsētā ļoti pierod pie ērtībām un tā, ka viss ir ar roku sasniedzams. Lauku reģionos par to nāksies aizmirst, ja vien neesat nopirkuši īpašumu pašā ciemata centrā. Veikali un citas aktuālas vietas parasti ir sakopotas pagasta vai novada centrā. Tāpēc visi, kuri dzīvo tuvāko divdesmit un pat vairāk kilometru apkārtnē brauc uz centru, lai kaut ko nopirktu, tiktu pie ārsta vai saņemtu citus pakalpojumus. Tāpēc būs jāpierod vairāk plānot savas ikdienas gaitas, iepirkties ilgākam laikam, arī rēķināties, ka ceļā jāpavada ilgāks laiks. Sākumā tas varbūt šķitīs neērti, bet ar laiku parasti diezgan labi sanāk pielāgoties.

Sastapšanās ar dabu

Katru gadalaiku laukos var izjust daudz izteiktāk, jo daba ir vispakārt. Un tās būs ne tikai skaistas ainavas, puķu pļavas un dzidrs ezera ūdens, bet arī dziļš sniegs, dubļi, lietavas, kas izskalos dārzu, un citas lietas, kas liek samierinaties ar to, ka cilvēks ir vājāks par dabas spēkiem.

Autoceļi arī būs īsts izaicinājums

Un vēl viens būtisks izaicinājums laukos ir ceļi un to stāvoklis. Pirmkārt, jau ne visur ir asfalta segums, jārēķinās, ka var nākties garus gabalus braukt pa grants ceļu, kas ir daudz jutīgāks pret laika apstākļiem — pavasaros un rudeņos dubļi, ziemā bīstamāks ledus. Un bedres — tās ir visur, gan uz asfalta, gan grants ceļiem. Laukos automašīnām ritošās daļas, balstiekārtas un izpūtēji cieš īpaši daudz. Tāpēc auto servisi parasti ir vairāki, jo ir aktīvs pakalpojumu pieprasījums. Izpūtēji (https://www.trodo.lv/izputeja-caurule) tiek pārsisti, ir jāmaina, jālabo. Arī amortizatoriem ir lemts tikt regulāri mainītiem.