Ja pērc visam mūžam, īpašums jāizvēlas uzmanīgi

nekustamais īpašums

Ja grasāmies tērēt lielu naudas summu tādai lietai kā nekustamais īpašums, tad šis pirkums ir rūpīgi jāapdomā. Jo tas galu galā ir pirkums visam mūžam. Savas ģimenes mājokļa iegādei jābūt pārdomātam lēmumam. Ja rīkojas pārsteidzīgi, var gadīties, ka samaksājat vairākus desmitus tūkstošus eiro par mitekli, kas ir sliktā stāvoklī, jums nepiemērots un vēlāk rada daudz klapatu.

Lietas, ko pērkam visam mūžam, taču nepērkam kā pagadās, skatāmies kvalitāti, neiebilstam arī samaksāt nedaudz vairāk, lai būtu pārliecināti, ka iegūstam tiešām labu preci. Piemēram, ja tiek meklēti laulību gredzeni, nepērk taču pirmo kas pagadās, nepārbaudot kvalitāti. Laulību gredzeni, visticamāk, tiek pirkti pie zināma un uzticama juvelierizstrādājumu pārdevēja, kā, piemēram, Jahonts, un arī iegūta visa informācija, kas apliecina izstrādajuma augsto kvalitāti. Arī tad, kad tiek pirkts nekustamais īpašums, ir jādomā ilgtermiņā, jāapdomā visi “par” un “pret”, jāizskata dažādi piedāvājumi, lai varētu teikt, ka iegūts labākais par šo cenu.

 

  • Iepazīsties ar teritorijas attīstības koncepciju

 

Pērkot māju vai dzīvoklī, kurā vēlaties pavadīt visu mūžu, ir arī jādomā šī mūža kontekstā. Redzam taču, ka vides pārmaiņas ir ļoti straujas. Tur, kur vienu dienu ir pļava, pēc gada jau var slieties daudzdzīvokļu mājas. Tāpēc, ja kādu vietu izvēlaties tieši tāpēc, ka patīk tās apkārtne, tad ir vērts pie novada atbildīgajām personām iepazīties ar šīs teritorijas attīstības plāniem. Tur parasti ir norādīts, kuras zonas paredzētas apbūvei, industriāliem objektiem, kur nemainīgi paredzēts atstāt zaļo zonu.

Diezin vai vēlaties nopirkt māju, kurai blakus pēc dažiem gadiem uzceļ kādu rūpnīcu, bet jūs esat vēlējušies, lai bērniem ir zaļa un tīra vide, kur uzaugt.

 

  • Izpēti ēkas pagātni un kopējo stāvokli

 

Ja pērk dzīvokli tad jāskatās ne tikai tas, kādā stāvoklī ir pats dzīvoklis, bet visa ēka. Vai pagrabā neveidojas pelējumus un mitrums, kas kāpj augšā pa sienām, kādā stāvoklī ir pats ēkas pamats, sienas, dūmvadi un citas vietas, kas vispār ietekmē mikroklimatu telpās. Un tās jau nevarēsiet atrisināt jūs viens pats. Daudzzīvokļu namos tās parasti ir kompleksas un grūti risināmas lietas, jo atbildība ir visiem dzīvokļu īpašniekiem, bet daļa parasti nevēlas tajā iesaitīties. Vai jums ir vajadzīgas tādas problēmas?

  • Vai tas tiešām ir tas, ko vēlaties?

Un arī tad, ja visu esat pārbaudījuši un pārliecinājušies, ka vieta ir laba, ēka ir piemērotā stāvoklī, tomēr pirms gala lēmuma pieņemšanas vajadzētu sev pajautā — vai tiešām tas ir tas īpašums, kurā varat iedomāties visu savu turpmāko dzīvi? Un atbildei nav jābūt saistītai ar modes tendencēm un citu viedokļiem par to, kas ir piemērots, kā būtu jādzīvo. Svarīgas ir paša sajūtas. Izvēlei jāapmierina tieši jūsu pasaules redzējums un dzīvesveids. Tikai tādā mājoklī patiešām varēsiet būt laimīgi, sniegt savai ģimenei visu labāko, īstenot savus sapņus.

Jo mājoklis ir miera osta, patvērums un vieta, kur atgūstam spēkus. Tādu tad arī jāmeklē.