Kā pasargājat sevi no dzīves triecieniem?

maja-drosa

Nekustamais īpašums ir vērtība un nodrošinājums šodien, kā arī nākotnē. Tomēr īpašuma esamība saistās arī ar dažādiem riskiem, kas var piemeklēt ikvienu. Tāpēc ir svarīgi izmantot veidus un metodes, kā pasargāt sevi un savu īpašumu no dažādiem nepatīkamiem dzīves triecieniem — dabas un cilvēku radītiem postījumiem, zagļiem, sadzīves nelaimes gadījumiem un citām nebūšanām, kuras ir diezgan grūti pārdzīvot, ja pirms tam nav veikti kādi drošības pasākumi, kuri ir kā amortizators šādām nepatīkamām situācijām.

Vienmēr taču domājam, ka tas jau notiek ar citiem, ne jau ar mani. Tā domājam, kad klausāmies ziņas un lasām internetā skumjus stāstus, kā cilvēkus piemeklē viņu ne tās gaišākās dienas. Bet tas var notikt ar katru. Tiešām. Tāpēc vajadzētu padomāt, kā pasargāt sevi un savu īpašumu no dzīves triecieniem.

drosiba-seifs

  • Bez apdrošināšanas mūsdienās nekādi. Vislabāk no dažāda veida draudiem, nelaimēm un negaidītām situācijām gan sevi gan īpašumu var pasargāt, ja izmanto apdrošināšanu. Protams, ka tas nenovērsīs pašu notikumu, bet būs labs atbalsts, lai ātrāk un ar mazākiem pārdzīvojumiem pēc nepatīkamā notikuma atgūtos. Apdrošinātāji izmaksā kompensāciju, palīdz ar citām lietām, kas var būt iekļautas apdrošināšanas līgumā. Vispopulārākā ir nekustamā īpašuma un iedzīves apdrošināšana, veselības, nelaimes gadījumu un dzīvības apdrošināšana, apdrošināšana pret bezdarbu un citas.
  • Droša māja. Lai līdz minimumam samazinātu iespējamību, ka nepatīkamais gadījums piemeklēs, ir ikdienā jāizdara gudras izvēles, jāparūpējas, ka mājā ir ievēroti visi priekšnoteikumi, lai dzīves telpa būtu droša. Jāievēro ugunsdrošība, elektrodrošība, jāizvēlas kvalitatīvi materiāli un ierīces.

Nelūgti viesi. Kā sevi un māju no tādiem pasargāt? Te var palīdzēt signalizācija īpašumā. Kāds izvēlas papildināt signalizāciju arī ar novērošanas kamerām. Tāpat pašā pamatā jau arī jāpārliecinās, ka īpašumā visas ieejas, logi un sētas ir labā stāvoklī, slēdzenes drošas. Tas mazinās iespēju, ka garnadzis izvēlēsies iekļūt tieši jūsu īpašumā. Un ikdienā varēsie