Kā rūpēties par ādu, ja ikdiena jāpavada telpās

Zināms, ka ādas veselību nelabvēlīgi var ietekmēt tas, ka pārāk daudz laika tiek pavadīts telpās. Tomēr, ja darbs un dzīvesveids ir tāds, ka nav iespējams šo līdzsvaru izmainīt, tad ir īpaši jāpiedomā pie soļiem, kā uzturēt savu ādu veselu, gādāt par tās labsajūtu. Lūk, daži ieteikumi, ko varat ievērot, lai uzlabotu gan ādas izskatu, gan pašsajūtu.

Lietot mitrinošus sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļus

Ilgstoši uzturoties telpās, it īpaši gada vēsajos mēnešos, kad darbojas arī apkure, viena no galvenajām problēmām ir ādas sausums. Lai to novērstu un profilaktiski aizkavētu, nepieciešams regulāri lietot seju un ķermeni mitrinošus līdzekļus, ko jāpiemeklē atbilstoši savam ādas tipam. Mitrinošie līdzekļi neļaus ādai izžūt, kļūt savilktai un niezošai.

Vislabāk izvēlēties dabīgus un no organiskām sastāvdaļām ražotus skaistumkopšanas produktus, jo tad būs mazāka iespēja, ka tie izraisa kairinājumu un piesārņo ķermeni ar nevēlamām vielām, kas bieži vien atrodas parastajos skaistumkopšanas produktos. Viena no pazīmēm, kā atšķirt dabai draudzīgu kosmētiku, ir norāde par organiskās kosmētikas sertifikāku. 

Uzņemt pieteikami daudz ūdens

Ķermenis ir jāmitrina arī no iekšpuses. Dienas gaitā nepieciešams regulāri dzert ūdeni. Vislabāk, ja ūdens pudele vai glāze ir pa rokai visu laiku, jo bieži vien steigā aizmirstam par dzeršanu. Labs palīgs var būt arī aplikācija telefonā, kas atgādina par to, ka jāpadzeras. Ja ir grūtības iedzert tīru ūdeni, tad var to papildināt ar ogām vai garšaugiem, kas piešķirst tam patīkamāku garšu. Ūdens daudzumu, ko nepieciešams dienā uzņemt, var izrēķināt atbilstoši savam svaram. Parasti tie ir 30 ml uz vienu kilogramu ķermeņa svara. Piemēram, ja sverat 60 kg, tad dienā jāizdzer 1,8 l ūdens.

Regulāri vēdināt telpas

Lai saglabātu telpās ādai draudzīgu mikroklimatu, nepieciešams telpas regulāri vēdināt. Tas arī nodrošinās skābekļa iekļuvi telpā, ļaus saglabāt labas koncentrēšanās un darba spējas. Telpu vēdināšana arī samazina putekļu un citu alergēnu daudzumu telpās, kas mazina iespēju, ka rodas kādi kairinājumi, piemēram, grauž un asaro acis, tiek kairināti elpceļi. 

Gādāt par optimālu gaisa mitrumu telpās

Apkures sezonas laikā telpās gaiss paliek pārāk sauss. Tāpēc nepieciešams rūpēties par gaisa mitrināšanu. Vislabāk tam izmantot speciālu gaisa mitrināšanas ierīci, kas pati gādās pat opmimāla gaisa mitruma noturēšanu telpās. Gaisa mitrinātāji nopērkami elektropreču un saimniecības preču veikalos. Labs gaisa mitrinātājs gādās par klimata kontrolēšanu, kā arī rada elpošanai un ādai labvēlīgāku vidi, novēršot tādas hroniskas problēmas kā iesnas, klepus, šķavas, alerģiskas reakcijas.

Ja ādas diskomforts saglabājas, jākonsultējas ar dermatologu

Ja ieviešot un ikdienā īstenojot šos ieteikumus ādas komfortam telpās, āda vienalga ir sausa, niezoša, apsārtusi un kairināta, tad ieteicams konsultēties ar dermatologu. Dermatologs noteiks, kāds ir ādas diskomforta cēlonis. Iespējams, ka problēma ir ne tikai telpu mikroklimatā, bet kaut kur citur. Tā var būt hroniska ādas saslimšana, alerģiska reakcija un citas problēmas. Dermatologs ieteiks līdzekļus ādas kopšanai, vajadzības gadījumā nozīmēs detalizētākus izmeklējumus.