Laulību gredzeni — svarīgs pirkums, ko nevajag sasteigt

laulību-gredzeni

Gatavojoties kāzām, svarīgu darbu un pirkumu ir daudz. Laulību gredzeni ir viens no šiem svarīgajiem pirkumiem. Un to izvēlēšanās saistīta ar saviļņojumu, pat satraukumu, jo tomēr tie būs galvenie laulības simboli, kas tiks nēsāti visu kopdzīves laiku. Tomēr gredzenu izvēlē daudzi pāri pārāk paļaujas uz tradīcijām un iet vieglāko ceļu — tie ir zelta gredzeni, kas izgatavoti kā tradicionālā stīpiņa.

Klasiski zelta gredzeni nav nekas peļams, tā ir droša izvēle, ar ko nekad nevar kļūdīties. Bet varbūt nevajag šo pirkumu sasteigt? Varbūt paskatīties plašāku piedāvājumu un pieļaut domu iziet ārpus ierastajiem rāmjiem, kas parasti saistās ar laulību gredzeniem, to materiālu un dizainu?

Zelts, sudrabs vai vēl kas cits?

laulību-gredzenu-materiāli

 

 

 

 

 

 

 

Zelta gredzeni ir tradicionālā izvēle, tomēr ne tuvu vienīgā. Tāpēc nevajag sevi apdalīt, ir vērts izpētīt dažādus variantus, lai izvēlētos to materiālu, kas patīk vislabāk. Arī to, kas atbilst finansiālajām iespējām, jo tās katram pārim ir atšķirīgas. Kāzu budžets kādam mērāms desmitos tūkstošos eiro, kādam tas ir nedaudz zem tūkstoša. Un tāpēc nav sliktāku vai labāku varianti, ir tikai tie vairanti, kas pārim der vai neder.

Un vienmēr var atrast piedāvājumu, kas patīk un apmierina arī savu finansiālo iespēju robežās.

Zelts (arī baltais un rozā) ir populārākā izvēle, bet iecienīts ir arī sudrabs, platīns, pallādijs, titāns, volframs, kobalts. Katram no tiem ir savas īpašības un arī cenu kategorija.

Pirkt salonā vai pasūtīt juvelierim?

Kur meklē gredzenus? Vispirms jāzina, ka visdrošāk to darīt ir pie uzticamiem juvelieriem, kuru vārds jau ir kvalitātes simbols. Šajā jomā uzdarbojas arī veikli krāpnieki, kuri izmanto pircēju vēlmi iegūt preci par neadekvāti zemu cenu.

Katrā pilsētā būs atrodams kāds juvelierizstrādājumu veikals, tomēr nevar zināt, vai tur ir pietiekami plašs piedāvājums, tāpēc drošāk ir doties uz Rīgu, kur ir vairāk pārdevēju. Vēl ir iespēja jau internetā izpētīt pārdevēju piedāvājumu. Daudzi saloni, kas strādā arī klātienē, izveidojuši interneta veikalus. Piemēram viens no vadošiem juveliersaloniem Gemmi savu produkciju piedāvā arī tiešsaistē — https://gemmi.lv/lv/14-gredzeni. Tieši tagad zelta gredzeni pieejami par ļoti izdevīgu cenu, par to pircējiem ziņo reklāma internetā. Un šī reklāma internetā ar klikšķa palīdzību pircēju nogādā virtuālajā veikalā. Varat tur apskatīties piedāvājumu, izdarīt kādu izvēli, bet gala lēmumu un pirkumu veikt Gemmi salonā, kad tiešām klātienē būsiet gredzenus apskatījuši.

Tomēr, ja tiešām ir vēlme pēc kaut kā unikāla un tikai jums izgatavota, tad var vienoties ar juvelieri, ka viņš izgatavo gredzenus pēc individuāla pasūtījuma. Tā var būt jau sagatavota skice vai apraksts, vīzija par to, kādiem šiem gredzeniem jābūt. Labs juvelieris to spēs iedzīvināt izvēlētajā materiālā.

Noteikti vajag uzmērīt

uzmērīt-gredzenuTurpinot iesākto tēmu par apskatīšanu klātienē — jā, tas ir ļoti būtiski, jo ir jāredz, kā gredzens izskatās uz pirksta, kā tas piestāv. Var būt liela atšķirība tajā, ko redz datora ekrānā vai katalogā, bet kā tas izskatas dzīvē. Laulību gredzeni nav tas pirkums, ar ko vajadzētu riskēt, pērkot kaķi maisā. Uzvelkot gredzenu, tas var vairs nepatikt, var ļoti iepatikties kāds cits.

Internetā var izpētīt piedāvājumu, dizainus, kas tiešām ir daudzveidīgi, bet gala lēmumu vajadzētu pieņemt tikai tad, kad gredzens ir piemērīts, kad ir pilnīga pārliecība, ka tas ir tieši tas, ko vēlaties.

Klausīt savām sajūtām — ņemt to, kas patīk

Lai arī kādas būtu tendences kāzu gredzenu modē, arī kādi dizaini pieejami, tomēr pats svarīgākais ir pašu jaunlaulāto viedoklis un sajūtas. Jāvadās pēc savas gaumes un izjūtām. Vai ar gredzenu ir ērti, vai tas patīk un labi izskatās, atbilst personībai, kas tomēr ir ļoti būtiski, jo tā ir rotaslieta un simbols, ko nēsā visu laiku. To nevelk nost un virsū kā citas rotaslietas.

Tāpēc ir svarīgi, lai gredzens ir pielāgots dzīvesveidam un arī tam, ar ko ikdienā nodarbojas. Tas ir svarīgi tāpēc, lai mazinātu traumu iespējamību un arī diskomfortu, kas ikdienā var rasties, ja tiek veikts kāds specifisks darbs ar rokām, kur neparastas formas gredzens var traucēt.

Tāpat noteikti jāpārliecinās, vai gredzenam ir visas vajadzīgās kvalitātes atzīmes. Prove tiek iespiesta gredzena iekšpusē ar sīkiem cipariņiem. Ar to nevajadzētu būt problēmām, ja iegādājas gredzenus pie uzticama pārdevēja.