Mūžīgais jautājums — kā iegādāties savu mājokli?

māja

Domāju, ka šis ir bijis aktuāls jautājums katrā paaudzē un visos laikos. Ja atskatās krietni senākos laikos, tad tie, kuri gribēja savu māju, to vienkārši ar savām rokām uzcēla no dabā pieejamajiem materiāliem, bet mūsdienās šāda versija īsti vairs nedarbojas, ir jāievēro būvniecības standarti, arī prasības pēc komforta ir augstas, kā arī lielākoties cilvēkiem nemaz nav šādu zināšanu, lai paši celtu māju.

Tāpēc šobrīd bez naudas tikt pie sava īpašuma nav iespējams, jo jāizmanto citu izgatavoti materiāli, citu darbs vai jāpērk jau uzreiz gatavs īpašums. Protams, ka kādai daļai veicas saņemt nekustamo īpašumu mantojumā, bet tā vienalga ir neliela iedzīvotāju daļa.

Un sarežģītākajā situācijā ir jaunās ģimenes.

mājoklisJaunie cilvēki nolemj veidot ģimeni, izvācas no vecāku mājām. It kā jau kaut kad pēc ilga laika varētu būt mantojums no vecākiem, bet tas notiks pēc daudziem gadu desmitiem, ņemot vērā šobrīd esošos dzīves ilguma rādītājus. Tāpēc jaunajiem cilvēkiem ir jāmeklē sava pajumte un pašiem jādomā, kā to iegūt savā īpašumā.

Skaidrs, ka šobrīd īpašumu cenas ir gana augstas, lai ar nelieliem iekrājumiem nepietiktu sava iecerētā dzīvokļa vai mājas iegādei. Lai gan tas ir lēmums, kas saistīts arī ar dažādiem riskiem un atbildību, tomēr biežākais risinājums ir hipotekārais kredīts, kas tiek noformēts mājas vai dzīvokļa iegādei. Hipotekāro kredītu piedāvā gan bankas, gan nebanku aizdevēji, ir arī dažādas procentu likmes un aizdevumu termiņi, tāpēc izvēles iespējas ir gana plašas.

Lai gan parāds nav brālis, tā ir nopietna ilgtermiņa atbildība, tomēr tas ir veids, kā iegūt rezultātu ātri.
Var jau mēģināt sakrāt naudu īpašuma iegādei, bet diez vai tas būs viegli un ātri izdarāms, ja vajadzīgi divdesmit un vairāk tūkstoši eiro. Kredīts jau savā ziņā ir tā pati krāšana, tikai jākrāj ir pēc tam. Un vēl jārēķinās ar to, ka summa būs jāsakrāj nedaudz lielāka, jo aizdevējs vēlēsies savu peļņu.