Noziedznieki nesnauž! Kā pasargāt savu mājokli?

zaglis

Vēlme iegūt citam piederošo ir tikpat sena kā pati cilvēce. Ne pa velti jau desmit baušļos vairākkārt uzvērts, ka tev nebūs zagt, nebūs iekārot otra mantu, māju un pat sievu. Bet šajā reizē vairāk gribam vērst uzmanību tieši uz sava īpašuma pasargāšanu no nelūgtiem ciemiņiem, kuriem nav tie labākie nolūki.

Sava māja ir privāta un personiska telpa, tajā atrodas privātās lietas. Šajā vidē jūtamies brīvi, atveramies. Patiesībā tā ir pat mūsu intīmā zona. Tāpēc doma par to, ka tajā kāds neaicināts var iekļūt, visu aiztikt, paņemt mums svarīgas un vērtīgas lietas, rada satraukumu, riebumu. To izjūtam kā ielaušanos personīgajā zonā. Tā nav tikai materiālo lietu zādzība, bet ielaušanās mūsu privātumā. Tāpēc ir nopietni jāpiedomā pie tā, lai šādas situācijas nenotiktu.

Kas piesaista zagļus?

Noziedznieki ļoti labi prot ātri novērtēt situāciju. Viņi varbūt jau daudzas reizes bijuši mājas tuvumā, sekojuši iemītnieku ikdienas paradumiem, zina, vai ir suns, signalizācija, novērošana. Bez šādu lietu izpētes parasti neriskē iekļūt īpašumā. Tāpat zagļus pievilina, pat aicina mājas, kurās ir atvērt logi, durvis, nav slēgta teritorija. Bieži vien paši ar saviem nevērīgajiem paradumiem paveram ceļu zagļiem, lai tie netraucēti iekļūtu īpašumā. Pat tad, ja ir signalizācija, bieži vien cilvēki ir nevērīgi pret to un ne vienmēr ieslēdz.

Garnadži parasti orientējas uz tām lietām, ko var paņemt ātri un arī veiksmīgi realizēt. Tā ir vērtīga elektrotehnika, rotaslietas, skaidra nauda un citas vērtīgas mantas. Vajadzētu būt paradumam neturēt šādas lietas priekšnamos, tuvu logiem un durvīm. Labāk, ja ir slēdzamas atvilktnes un skapji, varbūt pat seifs. Tas var kalpot par papildu barjeru, kas aizkavē zagli.

Kā pasargā mājokli?

Lai māja vai dzīvoklis būtu iespējami labi pasargāts no noziedznieku iekļūšanas, jādomā par dažādiem aspektiem. Nav tā, ka tikai viena lieta varēs sniegt drošību. Vispirms jau pašam mājoklim jābūt kvalitatīvam, jābūt labiem logiem un durvīm, slēdzenēm, lai tie nav viegli atverami. Šajā ziņā preču klāstā var atrast tādus modeļus, kuriem ir augstāka drošības pakāpe. Tālāk ir jādomā par to, kāds mājoklis ir prombūtnes laikā. Lai viss ir aizslēgts, aizvērts, nekas vilinošs nav palicis citu acīm labi saredzams.

Tāpat lielu drošību iegūst tie, kuri izvēlas savu mājokli aprīkot ar signalizāciju un varbūt arī novērošanas kamerām. Tas ir izdevīgi, ja ir lielāka teritorija. Tad novērošanas sistēma var ļaut sekot visam teritorijā notiekošajam. Ja izvēlas šādus risinājumus, tad jāseko tam, lai tie būtu kvalitatīvi, tāpēc jāsadarbojas ar jomas speciālistiem gan sistēmu izvēle, gan uzstādīšanā. Tāpat visiem mājiniekiem ir jāapgūst labas iemaņas šo sistēmu lietošanā, lai nav tā, ka pašu neuzmanība paver ceļu garnadžiem. Tāpat par sliktu nenāks arī apdrošināties pret zādzību gadījumiem īpašumā.

Ja paši esam uzmanīgi un atbildīgi par savu un sava īpašuma drošību, tad arī zagļiem ir mazāk iespēju īstenot savus nodomus.