Pilsēta pret laukiem

pilsēta un lauki

Katram cilvēkam dzīvē pienāk tāds mirklis, kad jāizvēlas, kur pavadīt savu dzīvi, kur nostabilizēties un kur veidot ģimenes ligzdu. Daudzi jau no sākta gala zina – es dzīvošu tikai un vienīgi pilsētā, vai tieši otrādi, laukos. Kā izdarīt pareizo izvēli un kas vispār ir pareiza izvēle?

Dzīve galvaspilsētā

Rīga ir Latvijas galvaspilsēta un galvenais rūpnieciskais, darījumu, kultūras, sporta un finanšu centrs Baltijas valstīs, kā arī nozīmīga ostas pilsēta. Ar 704 476 iedzīvotājiem 2017. gadā tā ir lielākā pilsēta Baltijas valstīs un trešā lielākā pilsēta (pēc Sanktpēterburgas un Stokholmas) visā Baltijas jūras reģionā (pēc iedzīvotāju skaita pilsētas robežās). Rīgas pilsētas platība ir 307,17 km2. Rīgas pilsētas robežās dzīvo aptuveni viena trešdaļa, bet Rīgas aglomerācijā (Rīga un tai pieguļošā teritorija, ieskaitot tuvākās pilsētas) gandrīz puse (0,94 miljoni) visu Latvijas iedzīvotāju. Rīgas plānošanas reģionā 2010. gada sākumā dzīvoja 1 081 137 iedzīvotāji.

No vienas puses jau dzīve Rīgā ir ļoti ērta – sabiedriskais transports kursē ik pa 15 minūtēm, aizved visur, kur vajag, taksometru pilnas ielas. Tepat blakus viss, kas nepieciešams sievietei – lāzerepilācija, frizieris un manikīrs, lērums dažādu veikalu ar plašu izvēli. (Lāzerepilācija ir epilācijas procedūra, kas guvusi popularitāti pavisam nesen. Lāzerepilācija ļauj atbrīvoties no matiņiem ir ilgāku laiku nekā citas metodes).

Toties īpašums Rīgā maksā veselu bagātību, ja salīdzinām ar, piemēram, attālākiem lauku reģioniem. Rīgā ir lielākas algas, bet arī lielāki izdevumi.

Dzīve laukos. Idille

Dzīve laukos kļuvusi samērā populāra. Laukos valda miers, svaigs gaiss un daiļas ainavas. Aiz loga nedārd tramvaja troksnis un nesmird auto izplūdes gāzes. Bez tam, laukos jūs varēsiet iegādāties milzīgu īpašumu par tādu cenu, kādu samaksāsiet Rīgā par vecu vienistabas dzīvoklīti.

Biedē tas, ka laukos pēdējā laikā ļoti slēdz skolas. Ja vēlaties iegādāties īpašumu laukos, ņemiet vērā dažādus aspektus – cik tālu ir tuvākās skolas, sabiedriskie centri un citas jums nepieciešamas iestādes, to skaitā ārstu prakses.

Dzīvi laukos šobrīd izvēlas tieši jauni cilvēki, kas dibina savas ģimenes. Lauki nebūt nenozīmē saimniecību, mājlopus, vistas vai kādas graudu kultūras audzēšanu. Dzīve laukos var tik pat labi nozīmē lielu zemes gabalu pie meža vai kādas nelielas ūdenstilpnes, pirtiņu un lapenīti – vairāk neko nevajag!

Pavērojot nekustamā īpašuma piedāvājumus es secinu, ka nemaz nav tik liela izvēle, kad gribas iegādāties patiešām labu īpašumu, kas atbilst vidējai cenai, ko var atļauties strādājoši, jauni cilvēki. Kredītu jūgā kāpt grib vien retais. Lētāk maksā lieli zemes gabali ar vecu māju uz tā nekā mazs zemes gabals. Cenas ir mainīgas, tās lēkā augšup un lejup. Lai iegādātos ko labu, vajag nepārtraukti lūkoties pēc piedāvājumiem un cītīgi sekot tiem līdzi.

Māja pašu rokām

Cilvēki vēl aizvien kā vērtību uzskata paša celtu namu. Tad tiešām nerodas jautājumi – kas te iepriekš dzīvojis, kas noticis, vai nav kāda nelaime pūrā. Skatieties pēc savām vēlmēm un ieskatiem. Māja, tā ir ligzda visai dzīvei.