Sapos savu mājokli un sevi pavasarim un vasarai

mājoklis

 

Pavasari jau var sajust gaisā un saskatīt kalendārā, jo tūlīt drošiem soļiem ieiesim marta mēnesī. Tas nozīmē, ka tiešā un pārnestā nozīmē jāsāk slaucīt projām visus ziemas laikā uzkrātos putekļus. Un tas attiecas ne tikai uz pavasara ģenerāltīrīšanu, bet arī savu ķermeni. Laiks par to parūpēties un sākt gatavot to pludmales sezonai. Par to visu tad arī parunāsim šajā rakstā. Lasi tālāk un iedvesmojies arī Tu!

Kā ātri un efektīvi veikt mājas ģenerāltīrīšanu

Doma par mājokļa ģenerāltīrīšanu ir reizē gan pacilājoša, gan biedējoša. Jauki iedomāties tīro māju pēc pavasara tīrīšanas, bet, domājot par visiem tiem nogurdinošajiem darbiem, kas priekšā, gribas atmest visam ar roku. Tāpēc, lai tiktu galā ar ģenerāltīrīšanu, svarīgi pareizi šai lietai pieiet un sagatavoties. Lūk, daži noderīgi padomi.

  • Izvēlies konkrētu datumu, kad sāksi pavasara tīrīšanu. Vislabāk to arī pieraksti un sienas kalendārā apvelc ar košu krāsu, lai kādu laiku tas būtu acu priekšā. Tas ļaus psiholoģiski noskaņoties un īstajā dienā ķerties pie lietas.
  • Atbrīvo māju no liekā. Tīrīšanu ievērojami atvieglos tas, ja sākumā aizvāksi visu lieko un nevajadzīgo. Vairāku dienu laikā izej cauri visām telpām, katrā piepildot vismaz vienu kasti ar lietām, kas nav vajadzīgas, netiek lietotas, nepatīk, ir sabojātas utt. Tās var izmest atkritumos (atceries šķirot!), atdāvināt vai noziedot — tas atkarīgs no mantu stāvokļa. Pēc tam jau māja šķitīs tukšāka un vieglāk uzkopjama.
  • Saplāno konkrētus darbus vairāku dienu garumā. Atceries, ka labu pavasara tīrīšanu nevar veikt vienā dienā. Sadali to pa posmiem, lai pašai neapniktu un negribētos atmets ar roku. Izveido sarakstu ar konkrētiem darbiem konkrētos laikos. Piemēram, iztīrīt vannasistabu, sakārtot bērnu skapi, izšķirot un sakārtot virtuves skapīšus utt.
  • Logi, pagultes un skapjaugšas. Viena no pavasara tīrīšanas jēgām ir tā, ka pieķeramies tām vietām mājā, ko ikdienā nesanāk tīrīt tik bieži. Par galvenajiem punktiem var uzskatīt logus, kuri noteikti jānomazgā, pagultes, kas jāatbrīvo no nejauši pakļuvušām mantām un putekļiem, kā arī skapjaugšām, kur vispār sakrājas īsts “dārgumu” slānis.
  • Izvēlies labus tīrīšanas līdzekļus un rīkus. Darbs pie mājas uzpošanas būs daudz patīkamāks, ja izvēlēsies aromātiskus, saudzīgus un ekoloģiskus tīrīšanas līdzekļus, ar kuriem būs prieks darboties. Tāpat izvēlies labus rīkus. Tās var būt mikrošķiedras lupatiņas un mopi. Noderēs jaudīgs putekļsūcējs.

Kā sapost pavasarim un vasarai sevi?

Ja par to, kā sapost māju, ir vairāk vai mazāk skaidrs, tad attiecībā uz sevi var būs šaubas un apjukums, tāpēc esam sagatavojuši ieteikumus arī šajā sadaļā.

Pludmalei sāc gatavoties jau šodien. Pludmales bikini iznācienam jāsāk gatavoties jau šodien. To jādara gan virtuvē, gan treniņos, gan skaistumkopšanas kabinetā, lai rezultāts būtu lielisks. Cīņai ar matiņiem noderēs efektīvā un nesāpīgā lāzerepilācija, kas sniegs ilgstoši gludu ādu. Mājaslapā eraesthetic.lv par šo metodi vari uzzināt vairāk.
Parūpējies par matiem un sejas ādu. Mati noteikti pēc garās ziemas un cepuru sezonas jūtas noguruši un nespodri. Tāpēc ir īstais laiks apmeklēt frizieri, iegūt jaunu griezumu, matu toni un palutināt tos ar labu kopjošo kosmētiku. Tas pats attiecas arī uz sejas ādu. To palutināt un sakopt var gan mājās, gan salonā. Maskas, serumi, skubji, vitamīni — āda būs pateicīga par to.