Vai veselība jums ir prioritāte?

veseliba

 

Vienmēr esmu ar neizpratni skatījusies uz cilvēkiem, kuriem pietiek naudas cigaretēm un alkoholam, bet nepietiek veselīgai pārtikai. Tāpat nesaprotu, kā var atļauties dārgas preces tā vietā, lai, piemēram aizietu pie ārsta. Taupīts tiek uz būtiskām lietām, lai tā vietā apmierinātu savas iegribas un kaprīzes, ļautos patēriņa kultam vai savām atkarībām. Tās ir griezas prioritātes.

Kurpes svarīgākas par vizīti pie ārsta

Reiz sastrīdējos ar savu draudzeni, kura teica, ka tomēr nākamajā nedēļā nedošoties pie ārsta, jo viņai nesanākšot naudas vizītei, jo ļoti gribot nopirkt jaunas kurpes izpārdošanā. Viņa samainīja savu veselību pret kurpēm. Pieteikšoties pie ārsta kaut kad vēlāk. Viņai bija jādodas pie ginekologa uz ikgadējo apskati. Ginekoloģija sievietēm ir zelta likums, kas jāievēro, reizi gadā jādodas uz pārbaudēm. Viņa parasti gāja uz labu klīniku Vasaraudze.lv, kur vizīte arī gana daudz maksā, arī rindas pie speciālistes ir garas. Tas nozīmē, ka atkal viņa varēs tikt uz vizīti pēc vairākām nedēļām. Ja vien atkal negadīsies kaut kas cits svarīgāks par to. Viņas attieksme šajā ziņā ir diezgan vieglprātīga. Tāpēc arī pateicu viņi, ko par to domāju.

Ginekoloģija ir tā joma, kur nav kompromisu. Tas var būt arī dzīvības jautājums. Un ginekoloģija arī ir plaši pieejama, tāpēc attaisnojums par to, ka nav speciālistu, šeit neder, var doties arī pie tiem speciālistiem, kuriem ir noslēgts līgums ar valsti, tad jāmaksā tikai pacienta iemaksa.

Ir lietas, kas ir pašsaprotamas

Pašsaprotamas tās laikam ir tikai daļai cilvēku, jo daudzi tomēr savu vērtību sistēmu veido ačgārni. Arī tad, ja līdzekļi ir ierobežoti, tad veselībai vienalga jābūt pie prioritātēm. Var atteikties no kaut kā cita, bet profilaktiskajām vizītēm vai pārbaudēm nevajadzētu būt pat apspriežamam jautājumam. Tā ir ikgadēja rutīna, kas vienkārši ir jāveic.

Tā ir vizīte pie zobārsta, pie ginekologa, analīzes pie ģimenes  ārsta un citas būtiskas lietas, kas var kļūt aktuālas, sasniedzot noteiktu vecumu, kad palielinās dažādi riski veselības jomā.

Ja man ir kāda vajadzība attiecībā uz veselību, tad es varu arī atteikties no iknedēļas gājiena uz restorānu vai katru nedēļu nepirkt daudzus glancētos žurnālus un kafiju kioskā, jo tur jau sanāk gana liels ietaupījums. Atrunas par naudas trūkumu vairumā gadījumu nav patiesas, jo tur ir tikai slikta plānošana un nepareizas prioritātes. Piemēram, kāpēc sievietei ir jāpērk vairāki zelta gredzeni, bet tajā pašā laikā viņa nevarot atļauties aiziet pie zobārsta? Vai tad gredzeni ir svarīgāka rota par labu un veselīgu smaidu? Atkal prioritātes.

Kā ir ar jums? Vai negadās izmantot naudas trūkumu kā atrunu, kāpēc neiet pie ārsta?