Vēlos īrēt dzīvokli – kas jāņem vērā īrniekiem

dzivoklis

Ļoti daudzi cilvēki izvēlas savu mājvietu īrēt nevis iegādāties. Parasti šis ir finanšu jautājums, ne visi spēj iegādāties nekustamo īpašumu, vienkāršāk šķiet maksāt īpašniekam un īrēt. Īrēt ir iespējams praktiski visa veida nekustamo īpašumu – sākot no atsevišķas istabas līdz luksus klases dzīvoklim, privātmājai un biroja telpām. Tā kā daudzi izvēlas īrēt dzīvokļus, tieši šim jautājumam pievērsīsimies konkrētāk.

Vēlaties īrēt dzīvokli? Nebūs viegli!

Dzīvokļu īpašnieki parasti ir diezgan neatsaucīgi pret saviem īrniekiem. Jums vajadzēs pamatīgi papūlēties, lai pierādītu, ka būsiet cienīgs īrnieks. Parasti dzīvokļus meklē un izliek tādās sludinājumu vietnēs kā ss.lv, kuru apmeklē vairums interesentu.

Vislabāk ir īrēt dzīvokli “pa taisno” no saimnieka. Pievērsiet uzmanību sludinājumiem, to tekstiem, mēģiniet “neuzķerties” uz starpnieku ievietotiem piedāvājumiem, jo tie būs dārgāki. Ir tikai loģiski, ka starpnieks, mākleris, vēlas nopelnīt kādu procentu no darījuma un uzliek savu uzcenojumu. Vieglāk vienoties būs pa tiešo ar dzīvokļa īpašnieku.

Vai jums ir pietiekoši daudz naudas? Tas nebūt nav nepieklājīgs jautājums, kad runājam par dzīvokļa īri. Kad esat gatavs īrēt kādu dzīvokli jārēķinās ar to, ka īpašnieks vēlēsies drošības naudu. Vairumā gadījumu liek maksāt par pirmo un pēdējo mēnesi. Tātad jārēķinās, ka sākumā izdevumi būs lieli – dubultas izmaksas par dzīvokli plus ievākšanās izmaksas…

Suņi, bērni…

Ak, cik daudzi cilvēki jūtas apvainoti brīdī, kad kārtējais dzīvokļa īpašnieks atsaka īri tikai dēļ dzīvniekiem vai bērniem. Nevienu pat neinteresē, cik audzināts ir jūsu suns vai bērns. Dzīvokļu īpašnieki nevēlas, lai viņu dzīvoklī būtu dzīvnieku spalvas, bojājumi – saprotiet arī viņus, kāpēc riskēt. Veicas, ja atrodat tādu īpašnieku, kuram nav iebildumu ne pret ģimenēm ar bērniem, ne mājdzīvniekiem. Bez tam, kāda problēma paredzēt punktu īres līgumā, ka sedzat visas izmaksas, kas saistās ar iespējamiem dzīvokļa bojājumiem?

Par īres līgumu runājot…

Nepieļaujiet, ka īpašnieks jūs ielaiž dzīvoklī bez īres līguma. Tā ir bumba ar laika degli. Jūs var izmest jebkurā mirklī! Un atkal raidījumam “BezTabu” būs sižets ar jums galvenajā lomā. Izpētiet likumu par dzīvojamo telpu īri un esiet informēti īrnieki, kas zina savas tiesības un tai pat laikā ciena īpašumu, kuru īrē.

Kad dzīvokļa atslēgas jums kabatā, nesteidzieties svinēt – kas zina, kāda ar jūsu kaimiņu pacietība. Vienmēr jāatceras, ka nedzīvojam vieni, aiz sienas arī ir cilvēki. Īgna kaimiņiene? Labākā dāvana sievietei ir konfektes un ziedi. Aiznesiet kaimiņienei konfektes un iepazīstiniet ar sevi. (Dāvanas sievietei izvēlieties gudri. Dāvana sievietei arī kā bumba ar laika degli. Slota būs drīzāk dāvana raganai nevis dāvana sievietei). ?

Esiet labi īrnieki, maksājiet īres naudu laikā un uzturiet dzīvokli tīru – tas nav jūsu privātais īpašums.