Visu laiku labākās drāmas – jāredz ik vienam

filmu izlase

Kas īsti ir drāma?

Drāma ir daiļliteratūras žanrs. Drāmā aplūkoti nozīmīgi sižeti, taču tie tuvināti reālajai īstenībai. Drāmā netiek tēloti asi kontrasti, izcili raksturi un bezizejas situācijas. Drāma radusies romantisma laikmetā un savu romantismu ir saglabājusi līdz pat mūsdienām.

Ieskatam piedāvājam dažas labākās drāmas, kuras noteikti jāredz ik vienam. Laiskiem svētdienas vakariem, romantiskiem randiņiem vai pasēdēšanām ar draudzenēm – ar vīna glāzi un gardām uzkodām drāmas būs īstais izklaides veids kino cienītājiem.

“Forests Gamps” 1994.gads

Filma ir stāsts par Foresta Gampa, naiva, garīgi atpalikuša alabamieša, dzīvi. Viņš ir mīļš, izteiksmīgs tēls, kura allaž ir žēl. Filma ir patiešām laba un visiem zināma, tā ir kļuvusi par klasiku, kas jāredz visiem.

“Titāniks” 1997.gads

Kurš gan nezin Titāniku. Šķiet, ka tā ir filma, kuru nekad neapnīk skatīties. To rāda vismaz katra gada Valentīndienā. Filma ir pilna kā ar skumjām tā laimīgiem mirkļiem.

“Glābjot ierindnieku Raienu” 1998.gads

Vēsturiska kara filma. Nevajag baidīties no tā, ka filma ir par karu – tā ir dziļa, ar spēcīgu morāli. Šo filmu īpaši iecienījuši vīrieši, kuriem tuva kara tēma un vēsture, tomēr iesakām noskatīties visiem.

“Gladiators” 2000.gads

Filma, kas saviļņo ar savu spēku. Tā ir spēcīga filma, kura neatstās vienaldzīgu nevienu skatītāju. Sāpes, iznīcināta ģimene un alkas pēc atriebības. Tas viss ir parādīts tik labi, ka liekas – filma paskrien vienā mirklī.

“Zaļā jūdze” 1999.gads

Smeldzīga filma, kas izraisa dusmas un žēlumu vienlaikus. Smaga filma, bet vairums drāmu tādas ir.

“Piezīmju grāmatiņa” 2004.gads

Visu laiku labākā romantiskā filma. Eksperti lēš, ka šī filma ir daudz labāka kā “Titāniks”. Un tā patiešām ir. Iespējams tamdēļ, ka beigas šai filmai ir labākas. Zaudējumi ir arī šeit, tomēr galu galā viss ir laimīgi…

“Vējiem līdzi” 1939.gads

Izcila filma, klasika. Lai šo filmu noskatītos, būs vajadzīgs nedaudz vairāk laika, jo kopumā filmas garums ir 4 stundas – tā ir divās daļās, katra daļa pa 2 stundām. Tomēr tā daile, greznums, kas filmā parādīts, ir katra mirkļa vērts!

Drāmas gandrīz vienmēr ir romantiskas. Tāpēc no tām baidās vīrieši, kas iecienījuši ko asāku. Tomēr pārlieciniet viņus par pretējo. Uzdāviniet kino biļetes uz kādu lielisku drāmu un tas noteikti paliks atmiņā kā emocionāls piedzīvojums.

Vajadzīga dāvana tētim tēva dienā? Laba dāvana tētim būs kino biļetes uz drāmu. Un arī mammai patiks! Dāvana tētim, lai kāda tā nebūtu, būs emocionāla un mīļa, lai kas tas nebūtu. Dāvana tētim (https://www.lieliskadavana.lv/davanas-virietim/davanas-tetim) parasti nav viegla izvēle, tāpat kā jebkura dāvana – labi, ka ir dažādi pakalpojumu sniedzēji, kas piedāvā dažādas dāvanas. Dāvana tētim, mammai vai draudzenei – filma ir lielisks variants!