Zaudēts zobs ir traģēdija

Ikviens, kuram jebkādu apstākļu dēļ dzīvē ir nācies zaudēt zobu, zina, ka tā ir milzīga traģēdija, kas var iedzīt izmisumā. It īpaši, ja zaudēts ir kāds no priekšpusē esošajiem zobiem, kur šo tūkumu nav iespējams noslēpt no apkārtējiem cilvēkiem. Arī man nesen nācās saskarties ar šādu situāciju, kad pēc piedalīšanās riteņbraukšanas sacensībās un neveiksmīga kritiena es zaudēju vienu no priekšējiem zobiem. 

Vispār jau pati trauma bija ļoti nepatīkama, jo cieta ne tikai zobs, bet arī seja, bija jāšuj lūpa un kādu laiku staigāju ar zilu aci, bet visvairāk mani satrauca tas, ka nav zoba. Līdz ko tas bija iespējams, es devos pie sava zobārsta un jautāju, kā šo situāciju varētu labot. 

Zobārsts mani nomierināja, sakot, ka šobrīd zobārstniecība spēj piedāvāt dažādus zobu rekonstrukcijas veidus, kas man ļaus izskatīties tāpat kā agrāk, neviens nevarēs pateikt, ka man ir mākslīgs zobs.

Pēc zobārsta ieteikuma man vajadzēja apdomāt vairākus variantus. Viens ceļš bija protezēšana, bet otrs – implants. Zobu protezēšanas cenas, protams, bija izdevīgākas, bet man galvenais bija rezultāts, jo galu galā tas ir priekšējais zobs. Tāpēc izlēmu par labu implantam, kas solīja neatšķirties no dabiskā zoba. Implants nav izņemams, jo ir iestiprināts žokļa kaulā ar titāna skrūves palīdzību. Lai gan implanta ievietošana prasīja ilgāku laiku, biju gatava paciesties, lai atgūtu savu skaisto smaidu. Vairāk par implantiem varat izlasīt: https://www.apinesklinika.lv/pakalpojumi/kirurgija/

Zobu zaudēšana ir nepatīkams notikums, ja tas notiek nelaimes gadījumā, tur maz ko iespējams ietekmēt. Bet katra paša ziņā ir neļaut tam notikt aiz savas nevērības pret mutes dobuma veselību. Zobus var nākties zaudēt tad, ja nepietiekamas higiēnas dēļ tie cieš no smaganu slimībām, bojājas un vairs nav glābjami. Tad zobi izkrīt vai nākas tos izraut. Bojāti zobi arī apdraud kopējo veselību, jo iekaisumi var veicināt citas saslimšanas. Tāpēc labāk ir rūpēties par zobiem, lai nenāktos tos zaudēt.