Zobārstniecība manā īpašumā – vai izīrēt telpas ārstu praksēm?

telpas-zobārsta-praksei

Ja īpašniekam ir izīrējams nekustamais īpašums, viņš pavisam noteikti kārtīgi apdomās, kam šo īpašumu izīrēt un uzticēt. Vienmēr ir tādi īpašnieki, kam principā viena alga, kas saimnieko viņa īpašumā, ka tikai samaksāti visi komunālie maksājumi un īres nauda.

Šoreiz parunāsim tieši par ārstu praksēm – vai ir izdevīgi izīrēt telpas ārstiem, kādi ir īres termiņi un ko sagaidīt no šādām saistībām?

Papētot telpu īres piedāvājumu var noprast, ka praktiski jeb kuras biroja telpas var noderēt arī kā telpas ārstu praksei. Tomēr jāpārdomā kārtīgi, vai kāds ārsts nāks strādāt tur, kur blakus jau atrodas iepazīšanās birojs un kancelejas preces, piemēram?

Parasti ārstu prakses ir vairākas vienā ēkā. Tās veidojas kā nelielas poliklīnikas, tikai privāta tika. Ja ārsts meklē telpas, kur strādāt, iespējams painteresēties šāda tika iestādēs, kuru īpašnieks ir privātpersona, kas izīrē telpas tieši mediķiem.

Jūs varat izīrēt telpas jeb kādiem ārstiem, tomēr ir populārākās ārstu prakses, kas parasti atrodas atsevišķi un nebāzējas kopējās poliklīnikās – zobārstniecība (zobu protezēšana, higiēna un citas procedūras), ginekologa privātprakse, psihoterapeits vai psihologs. Zobārstniecība ierīkojama praktiski jeb kādās telpās, kas ir pieejamas klientiem, kas var nodrošināt skaņas izolāciju un citas vajadzīgās ekstras.

Ginekologa privātprakses parasti atrodas atsevišķi no citiem ārstiem un ofisiem. Psihoterapeiti pieņem diezgan dažādās vidēs – viņiem netraucē arī citu ofisu un uzņēmumu klātbūtne, ja vien tiek nodrošināts klusums.

Izīrēt telpas ārstu praksei – uz ilgu laiku un droši. Ārstniecība ir dārga, to mēs visi lieliski apzināmies, it īpaši, kad runājam par privātpraksēm, kas ir daudz dārgākas par poliklīnikām un valsts apmaksātajiem ārstiem.

No privātprakses jums regulāri ienāksies īres nauda, maksājumi pavisam noteikti tiks veikti savlaicīgi. Tāpat jums, kā īpašniekam, nebūs jāraizējas par jandāliņu – ārsts strādā, dara savu darbu un ballītes noteikti nerīkos. Ārstu kabineti vienmēr tiek uzturēti tīri un sterili, tajos ir paaugstināta ugunsdrošība.

Vienīgais, kas var nepatikt īpašniekam – liela cilvēku plūsma, daudz klientu. Bet ar to ir jārēķinās izīrējot telpas jeb kuram ofisam, kas paredz klientu uzņemšanu. Pacienti, lai vai kā, ir mierīgāki un neuzkrītošāki kā parasti ofisu klienti.

Ja apsverat domu savas telpas izīrēt kādai ārstu praksei – droši dariet to, ja vien varat nodrošināt piemērotus apstākļus – ūdeni, siltumu, skaņas izolāciju, garu īres termiņu un labu lokāciju.